07 липня 2022 року
07:06:18

Новини

«Є запит на зміну управління містом, я до цього готовий», – Леонід Бицюра (Відео)

29.09.2020 20:56

Одним з першочергових своїх завдань на посаді міського голови Тернополя Леонід Бицюра бачить стимулювання розвитку бізнесового клімату міста та області шляхом створення зовнішнього попиту.

“Наша мета — повна перебудова економіки регіону, і Тернопіль має взяти на себе провідну роль у цьому: стати законотворцем моди на ініціативи, зокрема й для області, генератором бізнес-проєктів для всього регіону, взяти над ним консультативно-організаційне шефство. Тернопіль має перестати бути містом-бюджетником-споживачем, а стати містом-інвестором, що стимулюватиме розвиток бізнесового клімату в області. Тому перебудова структури зайнятості й економіки, оновлення підходу до управління містом — наше пріоритетне завдання”, – зазначив заступник міського голови Тернополя в одному зі своїх інтерв’ю.

Відповідаючи на запитання щодо невиправдано високих тарифів за комунальні послуги, які хвилюють тернополян, Леонід Олексійович зазначив: “Влада може вирішити цю проблему шляхом вкладання коштів у тотальну термомодернізацію. Головна проблема теплоенергетики в Європі полягає у так званому правилі «чотирьох четвірок»: 4% теплоенергії втрачається при генерації, 14% — при транспортуванні й 44% — при експлуатації. Ось і вся математика. З тих мільярдів гривень, які місто сплачує за газ та електроенергію, треба бодай мільярд вкласти в глибинну термомодернізацію мереж”.

На його думку, нинішня політика тарифоутворення по комунальних підприємствах не передбачає прибутковості для них. Але, за словами політика, можна оптимізувати їхні видатки і зменшити навантаження для населення.

Щодо будівництва нових шкіл, дитсадків і спорткомплексів, що в нас час межує із фантастикою, то пан Леонід планує наслідувати практики Харкова та Івано-Франківська.

“Великі об’єкти повинні будуватися максимум за три роки, інакше вони стають жертвами інфляційного здорожчання. Якщо розтягнути будову великого об’єкта вартістю 400 мільйонів гривень на роки, то він щороку здорожчуватиметься мінімум на 50 мільйонів. Отже, ми його ніколи не добудуємо. Великі будівництва треба дужати ривками.

Корисним у цьому плані може бути досвід Харкова, Івано-Франківська, що задіяли механізм муніципальних облігацій. Поясню: міста залучають на 700 мільйонів гривень муніципальних облігацій, що даються за вдвічі нижчою ставкою від темпів інфляції. Тобто якщо зараз купити на 700 мільйонів цементу, то до кінця року він зросте у вартості щонайменше на 25 відсотків. А за ці облігації ми сплачуватимемо три відсотки. Це вигідно з точки зору економії.

По-іншому Харків розв’язав проблему пільгового будівництва. Вони спрямовують фінансування через фонд молодіжного будівництва: якщо людина будує собі житло, вона звільняється від загальнодержавних податків. Так влада, застосувавши іншу економічну логіку, дала житло всім пільговикам”,  – зазначив Леонід Олексійович.

Коротко про основні цілі і завдання на посаді міського голови Тернополя у фрагменті інтерв’ю:

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета