03 жовтня 2022 року
01:18:01

Подорожі

На Тернопільщині із залишків фортеці спорудили капличку

18.04.2016 16:48

У селі Личківці, на пагорбі, в центрі села, поміж річок Тайна та Гнила, був колись оборонний замок.

 Споруджено фортецю у середині XVII століття за наказом власника Личкіців Яна Калиновського (Jan Kalinowski) (Гусятинська гілка), гербу Kalinowa, для захисту від нападів татар.

Варто зазначити, що у той час Личківці були містом. Фортеця повторювала форму пагорба. Зі сходу стіни фортеці сходилися до оборонної вежі. В’їзд в замок знаходився з заходу через в’іздну вежу. Перед стінами фортеці було викопано глибокий рів. З півдня та півночі стіни замку височіли над крутим яром і були майже не приступними. У центральній частині замкового подві’ря знаходився костел, споруджений в 1708 році, який у випадку надобності слугував як і оборонна споруда. 

У час коли власниками Личківців були Заборовські поселення втрачає статус міста та стає селом. На початку XVIII століття фортеця, в зв’язку з припиненням нападів татар, втрачає своє оборонне значення і потихеньку починах занепадати.

Стіни починають руйнуватися, а каміння з стін та будов замку було використано для розширення та реставрації костелу, що відбулася у 1728 році. 

На початку XIX століття руїни замку ще виразно височіли на пагорбі. Але протягом 80 років були розібрані на будівництво плебанії костелу, та інші споруди. 

Зараз від фортеці майже нічого не залишилося. На місці, де височів замок фортеці, з залишків замку споруджено капличку. Ос і все, що залишилося від фортеці в місті, а тепер селі Личківці.

А при в’їзді в село Личківці (з боку Тернополя), з правої сторони дороги, неподалік костелу та замкової гори за високою огорожою в глибині парку стоїть казковий замок-палац. Зведений він був на початку XX століття місцевим паном на ймення Тимельман.

Побудований палац в романтичному стилі з бароковими елементами. Будова накрита старовинною червоною черепицею, яку збирали поблизу і перед встановленням на місце, де вона була раніше, старанно відмивали. Палац може і не вражає розмірами, зата справді дуже красивий та романтичний. Вишуканої форми вікна, балкони великі і малі гармонійно вписуються в архітектурний ансамбль споруди. Палац оточений великим садом, чи то парком. В комуністичні часи в палаці працювала лікарня.

На початку XXI століття замок викупив місцевий підприємець, який почав відновлення та реставрацію замку. 

Зараз палац зачинено та обнесено новим високим мурованим парканом. Власник маєтку планує зробити в палаці готель, для людей, які приїздять в Гусятин лікуватися цілющою водою з джерала в Гусятині.

Джерело: castlesua

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета