30 червня 2022 року
18:39:54

Подорожі

На замітку тернополянам, що збираються на відпочинок

25.05.2017 08:47

Україну в Єгипті знають. Інколи вітаються “Слава Україні!”

 

Але коли я настирливим продавцям, які рекламували товар російською, сказала українською, що не з Росії, а з України, араб підслухавши наш говір з колегами біля арафаток, єхидненько відімстив, мовляв, нічого шифруватися, у мене друг з Києва, він не так розмовляє. Ви – поляки. 

Зауважила, що меню в ресторані польською, російською і англійською. Більшість каналів ТБ німецькою. Зрозуміло, на кого орієнтуються. Але до сліз прикро, що українці не ідентифікують себе за кордоном за мовою. У літаку всі говорили українською, принаймні, зі мною, а вже в трафіку цвенькали братською, ніби вона дохідливішою стала. Я зрозуміла, що друг араба по-росіянськи разбалаківал. Але кого переконувати? Вони за руки ловлять всіх, хто заходить на ринок, а колись це все масово звучало російською. Це ми ще англійську вчимо, щоб рятуватися за кордоном, росіяни навпаки казали завжди, що хай вони вчать російську. Вони і вчили, бо те їх годувало. 

Зараз “москалів” мало, і ті ведуть себе не так, як раніше, а доволі тихо. Чи бояться терактів, бо ж якось літак чартерний зірвався і їм заборонили чартери в Єгипет,а перемовини про відновлення нескінченні, чи опанували інші води. Європейців також не пудить загибель людей з Паризького аеробуса, що впав у Середземне море у повітряному просторі Єгипту. Тому за даними місцевої Аґенції громадської мобілізації та статистики серед туристів зі Східної Європи минулоріч було найбільше українців. Майже 60 відсотків. Переважно в літні місяці. Тепер ця інформація не актуальна, але просто так, щоб орієнтувалися. Бо європейці їдуть сюди ранньої весни чи восени. Взимку температура між 16 і 20 градусами. В Каїрі казали, коли опускається стовпчик термометра до 15, то діти в школу не йдуть.

Кількість туристів зменшилася більш як навпіл. Відтік туристів пішов нам на руку – подешевшали готелі, крам. Але їм на збитки. Багато готелів не розпочинають сезон. А інфраструктуру треба утримувати, бо без вливання грошей країна вічного сонця може завершити кар’єру туристичної мекки. Тому у сьогоднішньому Єгипті дбають про безпеку відпочиваючих. Після двох терактів у християнських храмах ввели на три місяці надзвичайний стан. У планах – замінити потік російських туристів китайськими. До речі, багато відпочиває і арабів, хоч раніше таке не практикувалося. 

А українці, замінивши Крим , Одесу і Херсон, та й Туреччину, де з терактами значно серйозніше, ніж тут, прибиваються до Червоного моря, не боячись гіпотетичних терористів-ісламістів. Аргумент залізний – недорого і без росіян. Тому араби-єгиптяни уже нас ідентифікують і не тільки за мовою, а й за умінням торгуватися, незугірш арабського, бо чого тринькати гроші на непотріб. Чого їхати в таксі за запрошених 10 доларів, коли з колегою українці і за два сторгуються.

До речі, коли я їхала, мене земляки перепитували, чи я не боюся, що там стріляють. А що тут боятися? Хай стріляють, хай зриваються, це ж десь і мене це все мине. Думаю, що так, чи приблизно так, мізгують усі, хто відважується на подорож у небезпечні країни. Я в аеропорту “Київ” запитувала на контролі чи дуже вони перевантажені у зв’язку з проведенням пісенного конкурсу, бо відлітала напередодні “Євробачення”. Мені відповіли, що це був рух ніякий, порівняно з тим, чого очікували. Країна небезпечна, у світі знають, що у нас війна.

Мудрець правду казав: “Пів світу скаче, пів світу плаче”. Звичайно, воєнізована охорона від терактів не врятує, але карабінери, як наші волонтери, раді допомогти, руку подають на уступах. Треба відзначити, що єгиптяни дуже прихильні і гостинні до українців, і ніби тішаться, що немає багато “раші”. Хоч, думаю, в них нічого особистого немає. Дозволять у Москві чартерні рейси і будуть тут замість жовто-блакитних прапорців виставляти триколори. Бізнес є бізнес.

Людмила Островська.

Далі буде. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Недавні записи
Мета