26 січня 2022 року
21:05:55

Подорожі

І постане в Парижі “кремлівський собор” – із щоденника тернопільського пілігріма (фото)

18.08.2016 06:11

Знаючи, що у памомницькому турі є Париж, і знаючи, що я неодмінно піду до Ейфелової вежі, я закмітувала  подивитися  як справи в культовому закладі, який зводить Росія у цьому одному з найпрестижнішиж районів столиці Франції.

 

Це будівництво у ЗМІ називали чи не скандальним, але все за законом. Розмови про зведення  “Русского духовно-культурного центра” на березі Сени за кілометр від візитівки Парижу велися ще з 2007 року, коли Росія на відкритому конкурсі виграла , заплативши (за джерелами з інтернету, бо , звичайно, це комерційна таємниця) 70 млн. євро, чого не могли дати інші учасники конкурсу – Саудівська Аравія і Канада. 

Проект передбачав зведення православного храму, семінарії, бібліотеки та  залів для прийомів. Загальна площа комплексу мала скласти 4245 квадратних метрів, на території визнаній ЮНЕСКО світовою  спадщиною.

Згідно з ескізами проекту,  представленого в 2011 році, церква мала мати п’ять золотих куполів, центральний – заввишки 27 метрів. За задумом архітекторів, споруди  мали б бути об’єднані скляним дахом, що символізував би покров Богородиці. 

Будівництво мали ропочати у 2012 р.  Цей проект французькі ЗМІ назвали  “кремлівським собором”. А мер Парижа сказав тоді, що “балдахін” над спорудами порушить гармонію історичного району. Росіяни змінили проект, взяли нового архітектора і почали будівництво. Були ще там якісь проблеми, суди, але на це будівництво поширюється дипломатичний імунітет. 

Зрештою,  мене не цікавили, ні гроші, які ідуть на будівництво, ні мікроклімат, в якому зводять Російську церкву. Я хотіла переконатися на власні  очі, що це дійсно відбувається, і що ж вони там будують без “балдахіна”, як  вивчили можливість  гармонійно вписати будівлю в паризький простір. І я переконалася. Вписали. Будівництво іде повним ходом. Крани і найвищий купол ледь не перекривають вид на Ейфелеву вежу з боку набережної Бранлі. Це уже не єдине приміщення, а комплекс із кількох –   храм ,  російсько-французька школа і культурний центр. Ці приміщення зайняли  чи не половину площі, є можливість розбити сад.

Тепер тільки французи гріють чуби, адже Російський храм буде побудований поруч із Центральною розвідкою Франції, це в декількох метрах від палацу Альма.  Колись він був стайнею Наполеона III, але сьогодні там розташовані багато служб Єлисейського палацу. Йдеться про поштову службу президента, 16 службових квартир співробітників апарату голови держави, а також Вищу раду магістратури. Одним словом, тут працюють і живуть люди, які володіють багатьма секретними даними, а отже представляють неабиякий інтерес для іноземних спецслужб. Будівництво мають завершити восени. Храм стане першим російським пам’ятником у Парижі, побудованим за більш як 100 років. Поява російського центру в Парижі розглядається як ефективний дипломатичний переворот у відносинах двох країн. 

А я чомусь пригадала інформацію, про те, що Українська православна церква Московського патріархату зведе в Києві на Залізничному шосе найвищий храм у Європі – його висота  сягне 120 метрів.


Оскільки ми ще мали півгодини Парижу, пішли  в обхід Російського центру  на Марсове поле на поляну перед Ефелевою вежею, подихати ще паризьким повітрям, бо хто знає яким воно тут буде вже восени.

Людмила Островська.

Далі буде…

Читайте також: Щоденник тернопільського пілігрима: “Коли з очей Пресвятої Богородиці потекли сльози…”

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета