Топ

Для тернополян, котрі хочуть бути здоровими та успішними
Якщо сьогодні ви підійте до когось на вулиці й просто цьомкнете його чи її у щічку – вам проститься! Адже 6 липня – Всесвітній день поцілунків. Вигадали його у Великобританії, а два десятки років тому свято було затверджено ООН.
Хто й коли вигадав цілунок – годі й сказати. Найдавніші згадки про поцілунок зустрічаються в індуїстських священних текстах – Ведах, складених більше 3,5 тисяч років тому. Поцілунок описують там як вдихання душі іншої людини. Сучасна ж наука доводить6 цілунки не лише зцілюють від купи недуг, а й роблять людину успішнішою та заможнішою.
Чи знаєте ви, що
1. З 1981 року дослідженням природи поцілунку займається Всесвітній комітет охорони здоров`я при ООН. Приємна робота, чи не так?
2. Американець А. Е. Вольфрам з Міннесоти поставив рекорд з кількості поцілованих за одиницю часу. Під час фестивалю, що відбувся в його штаті, за 8 го-дин він поцілував 8001 людину.
3. У 1999 році Карміт Субера і Дрор Орпаз поставили світовий рекорд за тривалістю поцілунку. Під захоплені крики натовпу на площі Тель-Авіва вони цілувалися 30 годин 45 хвилин. У 2000 році цей рекорд побили Луїза Альмодовар і Річ Ланглі. Зверніть увагу на цей час 30 годин 59 хвилин і 27 секунд. Нещасні явно йшли на результат З1 годину, але впали без сил.
4. Поцілунок – це найкращий спосіб виразити своє ставлення до іншої людини. Тому якщо ви хочете освідчитися в коханні, поцілуйте свого обранця. І не треба ніяких слів. “Поцілунок – це коли дві душі зустрічаються між собою кінчиками вуст”, – писав Гете.
5. Губи людини в сотні раз чутливіші, ніж кінчики пальців.
6. Тривалий поцілунок нормалізує кислотність в ротовій порожнині. Поцілунок знижує ризик виникнення карієсу більше, ніж
7. Всередньому людина за все життя витрачає на поцілунки 2 тижні. Всього-то?!
8. Усередньому жінка цілує 7-9 чоловіків, перш ніж вийде заміж.
9. Безневинний поцілунок “чмок-чмок” спалює 5 калорій. Збільшивши інтенсивність цілування, ви можете спалити до З0 калорій за один поцілунок. Для порівняння: хвилина швидкої ходьби спалює всього 4-5 калорій!
10. Любителі цілуватися рідше звертаються до лікарів.
11. Вчені з Австралії знайшли найбільшу кількість природних антибіотиків в слині. Під час поцілунку вони потрапляють в організм іншої людини і мають протизапальну дію на нього.
12. Під час поцілунку від однієї людини іншій передається 278 різних культур бактерій. На щастя, 95 відсотків з них безпечні.
13. Попри те при поцілункові можуть передаватись ряд інфекцій. Через поцілунок можна “отримати” :
*Грип, ГРВІ та мононуклеоз, який навіть називають “хвороба поцілунків”, він викликається вірусом Епштейна- Барра, який поширюється через слину.
*Герпес і гепатит В можна гарантовано отримати в тому випадку, якщо у зараженого партнера є ранки на губах або в роті.
*Про можливість передачі ВІЛ через поцілунки говорив нобелівський лауреат Люк Монтаньє, який першим у світі відкрив, що СНІД породжується ВІЛ- інфекцією. “Багато вчених марно ігнорують небезпеку поцілунку, особливо глибокого, для передачі ВІЛ -інфекції”, — сказав учений. Посилаючись на свої дослідження, Монтенье заявив, що слинні залози можуть накопичувати компоненти вірусу, які передаються зі слиною під час глибокого поцілунку.
*Знову ж, якщо у партнерів є ранки на губах або в роті, то поцілунок по небезпеці зараження не поступається сексу без презерватива. З ним можна отримати інфекції, що передаються статевим шляхом: сифіліс, гонорея, хламідіоз. При глибоких поцілунках може передаватися менінгококова інфекція, одним з наслідків якої є менінгіт.
* Не так давно вчені з’ясували, що при поцілунку можна передати партнеру навіть виразку шлунка. Її переносником служить бактерія Helicobacter.
*Не варто цілувати в губи дітей, бо батьки можуть передати їм бактерії, що викликають карієс. У дорослої людини є антитіла до таких бактерій, а маленькі діти їх не мають.
14.Поцілунки здатні запобігти різним захворюванням легенів. Під час поцілунку наші легені починають набагато ефективніше і швидше працювати. Замість звичайних 20 вдихів в хвилину людина, цілуючись, робить 60.
15.Поцілунок приводить в дію від 29 до 34 лицьових м’язів, багато з яких можна задіяти іншим чином. Така зарядка для обличчя служить відмінним засобом профілактики зморшок.
16.Під час поцілунку розширюються кровоносні судини, трохи підвищується тиск, швидше б’ється серце (у чоловіків в середньому до 110 ударів на хвилину, у жінок — до 108), частішає дихання. Така активація серцево- судинної системи корисна для здорової людини, і організм отримує більше кисню. При цьому прискорюються розумові процеси, підвищується концентрація уваги і навіть стає легше запам’ятовувати інформацію.
17.Поцілунок необхідний для душевної рівноваги будь-якої людини. А жінкам просто необхідно цілуватися для того, щоб відчувати гармонію між внутрішнім і зовнішнім світом.
18.Опитування показали, що чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять.
19. Психологи з Англії провели дослідження і з’ясували, що ті, хто цілуються частіше, є оптимістами, вони впевнені у своїх силах. На роботі вони швидше за інших досягають успіхів.
20.Поцілунком можна не тільки показати свою пристрасть, але і заповнити мовчання, а також можна уникнути сварки і неприємних пояснень. “Поцілунок – кращий спосіб зупинити фонтан жіночого красномовства”, – писав Мартті Ларні.
21. Багато психологів вважають, що пристрасний поцілунок – це певний емоційний сплеск, який є кращою профілактикою розлучень.
22. Кожен десятий хлопець починає цілуватися “по-справжньому”, ще не досягнувши 10-річного віку. До чотирнадцятирічного віку вже 50 % людей знають, що таке “цілуватися по-французьки”.
23.Чинники, що вбивають у жінок бажання цілуватися: на першому місці – поганий запах з рота, на другому місці – запах поту, на третьому – коротке підборіддя у чоловіка.
24.Чверть опитаних дівчат у віці 15-24 років зізналися, що задля одного-єдиного поцілунку свого кумира вони з радістю згодилися б цілий рік гладити його сорочки.
25. Припоцілункові відбувається гормональний сплеск — викид статевих гормонів, адреналіну, окситоцину, в той же час в крові падає рівень гормону стресу кортизолу. Тобто поцілунок тонізує організм і в той же час знімає стрес, напругу. У мозку продукуються ендорфіни — ендогенні опіати, вони викликають почуття радості і одночасно знімають біль. Поцілунок може діяти як болезаспокійливе, що в 200 разів сильніше морфію.
26. Зі всіх тварин поцілунок шимпанзе найбільш схожий на людський. Так само цілуються в губи собаки, коні і канадські дикобрази.
28. У Давньому Египті нічого не знали про поцілунки. Можливо, цариця Клеопатра, відома своїми перемогами над чоловіками, так ніколи і не цілувалася по-справжньому. Якщо тільки Цезар її не навчив…
29. У Середні віки в Італії чоловік, що поцілував дівчину на людях, повинен обов`язково на ній одружитися. У місті Неаполі закони були найжорстокішими: поцілувавшись на вулиці, можна було загриміти у в`язницю, а то і зовсім позбутися життя, якщо це відбулося на очах високої духовної особи.
30. У 1979 році Девід Боуї винайшов апарат “ліпограф”, який знімав відбиток губ для ідентифікації особи. Після цього в Америці провели аукціон “ліпограмм” відомих людей. Усі виручені засоби, що склали 16 тисяч доларів, пішли у фонд захисту дітей. На цьому аукціоні один відбиток губ Міка Джаггера був проданий за 1600 доларів. На жаль, “ліпограф” так і не увійшов у вжиток у криміналістиці.
31. У Японії вважається дуже непристойним цілуватися при свідках. Саме з цієї причини ви майже ніколи не побачите поцілунку в японському фільмі. Те, що у всьому світі називається “японським” поцілунком, виконується так: встаньте на відстані одного кроку один від одного, нахиліться вперед і витягнувши губи, торкніться ними губ партнера. Рот не відкривати!
32. Ескімоси, полінезійці не цілують один одного в губи. Вони труться носами. Спробуйте! Це дуже приємно.
33. Африканці виражають шанування до вождя, цілуючи землю, по якій він ходив.
34. Наукова назва процесу поцілунку – філематологія.
35. Римляни на знак вітання цілували очі один одного.
36. Подекуди поцілунки вважаються злочином. У американському штаті Індіана дотепер існує закон, за яким “чоловіку з вусами забороняється цілувати людську істоту”. У штаті Коннектікут у неділю заборонено цілувати дружину. А в містечку Седар Рапіді, штат Айова, шериф може забрати в дільницю будь-кого, хто поцілує незнайому людину.
37. За підрахунками журналу Sсіеntіfiс Аmегісаn, найбільше поцілунків трапляється в День Святого Валентина, при цьому 65 % людей, які цілуються, нахиляють голову управо. Звичка нахиляти голову в певний бік формується ще під час внутріутробного розвитку.
38. У племенах, що живуть первісним ладом, вважається, що під час поцілунку передається сила або частина душі.
39. У давнину в Англії існував такий звичай: під час ярмарків жінки брали яблуко, встромляли в нього гвоздику (така собі спеція) і пропонували яблуко тому, з ким хотіли поцілуватися. Чоловік повинен був вийняти гвоздичку, розжувати її, а потім поцілувати жінку. Він не мав права відмовитися.
40. Звичай скріпляти поцілунком клятву подружньої вірності походить з Росії.
41. Справжній пристрасний поцілунок викликає в мозку ті ж хімічні реакції, що й стрибки з парашутом і стрілянина з пістолета. Займайтеся коханням, а не війною.
42. Перший поцілунок у кіно відобразили в 1886 році. 30-секундний фільм Томаса Едісона так і називався “Поцілунок”. Уявляєте, як він заводив ковбоїв на Дикому Заході?
43. Найбільше поцілунків – 127 – У фільмі “Дон Жуан” 1927 року. Всі ці поцілунки отримали від Джона Беррімора дві актриси: Мері Астор і Естелль Тейлор.
44. Цукерочки “Негshеу`s Kisses” назвали так тому, що машина, – яка їх ліпить, виглядає так, ніби цілує конвеєрну стрічку.
45. Вчені з’ясували, що ті, хто багато цілується, живуть у середньому на п’ять-сім років довше за тих, хто цього не робить.
Підготовлено за матераілами з відкритих джерел.