26 січня 2022 року
20:16:07

Топ

11 причин забити на сполох, або Як розпізнати рак?

11.05.2016 06:26

Онкологи б’ють на сполох: щороку реєструється приблизно 480 тисяч нових хворих на рак, а помирає – понад 280 тисяч, близько 15% з них – люди працездатного віку.

 

Така ситуація пояснюється тим, що багато занадто пізно звертаються за медичною допомогою. А адже діагностика раку на ранніх стадіях дає шанс на одужання в 95% випадків.

Людський  організм при найменших неполадках подає сигнали тривоги. Важливо просто не ігнорувати їх, а вчасно звернутись за допомогою. Є ряд ознак, що вказують на ймовірність розвитку онкологічного захворювання. Отож, ранні симптоми раку:

1. Здуття живота у жінок

Постійне почуття здуття внизу живота без будь-яких на те причин може вказувати на рак яєчників. Якщо після прийняття їжі швидко настає почуття переповненості, і при цьому відчувається дискомфорт в попереку кілька тижнів поспіль, – зверніться до гінеколога.

2. Нерегулярні кровотечі у жінок

Навіть крапля крові, що з’явилася на білизну поза покладеного часу або після настання менопаузи, – привід невідкладно відвідати жіночу консультацію! Цей симптом може бути пов’язаний як з онкологією, так і з іншим серйозним захворюванням, наприклад ендометріоз.

3. Болі в області живота і малого тазу

Постійні болі в області малого тазу вказують на явні проблеми з яйниками, потрібно негайно відвідати лікаря.

4. Постійні болі в спині у чоловіків

Як не дивно, рак простати і товстої кишки у чоловіків майже завжди супроводжується стійкими болями в спині. Звичайно, відразу панікувати не варто: у дискомфорту в спині може бути багато причин, але обстежитися необхідно в будь-якому випадку.

5. Видозміна яєчок у чоловіків

Краща профілактика раку яєчок – це регулярне самообстеження. Потрібно постійно оглядати цю область на предмет будь-яких змін кольору, форми і розташування яєчок. 

6. Біль в області паху і стегон у чоловіків

Хронічний біль і набряклість цій галузі може вказувати на рак передміхурової залози або яєчок.

7. Наполегливий кашель у жінок і чоловіків

Затяжний, виснажливий, що не піддається традиційному лікуванню кашель – пряма дорога на обстеження. Це не обов’язково вказує на онкологію, але і туберкульоз легенів – справа неабияка.

8. Різка втрата ваги у жінок і чоловіків

Якщо ви умисно не намагаєтесь скинути зайву вагу, а з нез’ясовних причин починаєте різко худнути, перевірте щитовидну залозу в першу чергу. Ця ознака може говорити про серйозне гормональному збої. Але рак деяких органів, зокрема легень, підшлункової залози, шлунка, стравоходу, проявляється таким же чином.

9. Зміни в грудях у жінок і чоловіків

До раку грудей схильні не тільки жінки! У чоловіків він зустрічається набагато рідше: всього 1% від усіх хворих на рак грудей. Але онкологи кажуть, що чоловіки ні в якому разі не повинні ігнорувати будь-які зміни і новоутворення в цій області.

10. Зміни в лімфатичних вузлах у жінок і чоловіків

Лімфатична система – дзеркало нашого організму. Навіть звичайна застуда може привести до збільшення лімфовузлів! Якщо ж припухлості не зникають протягом місяця, обов’язково здай аналіз крові.

11. Зміни на шкірі у жінок і чоловіків

Якщо ви від ранку до вечора зайнятий на роботі, а по ночах сидиш в соцмережах, питань немає. Йдеться про втому і погіршення самопочуття без будь-яких на те причин. Хронічна сильна втома – важливий симптом для діагностування лейкемії.

Джерело: sport.korupciya.com  
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета