20 жовтня 2021 року
14:17:56

Думки

Про події в Туреччині та заяви влади щодо введення воєнного стану

21.07.2016 11:04

Що стосується подій в Туреччині. Багато хто проводить паралелі з Україною, ба навіть захоплюється діями президента Ердогана, який за одну ніч зупинив путч і попересаджував купу людей. Дехто хотів, аби точно таке саме відбулося в Україні. Але я хотів би провести іншу паралель і зробити інше порівняння.

 

Отож що відбулося в Туреччині. У цій країні що влада, що опозиція – це є люди, які говорять однією мовою. Це люди, які їдять однакові сніданки і які вийшли – що ті, що інші – під однаковими прапорами, червоними з білим півмісяцем. Це є люди, яких матір виряджала на протистояння одними й тими самими словами і одним і тим самим благословенням. І кожен з них – чи ті 200 з лишком прихильників президента, які загинули серед цивільного населення, а чи понад 100, які загинули з боку так званих путчистів, військових, – кожен з них, очевидно, гинув з переконанням, що гине за спільну справу, за Туреччину. 

Тобто те, що відбувається зараз в Туреччині, – це і є громадянське протистояння. Одні хочуть, аби це була ісламська країна, інші хочуть її більше європеїзувати… Це є давнє протистояння між прихильниками ісламістів та прихильниками першого президента Туреччини, генерала Ататюрка.

У нас же в Україні ситуація зовсім інша. І події в Туреччині мають поставити хрест на міфах, які поширює Путін, нібито в Україні громадянське протистояння. У нас протистояння між тими, хто виступає за Україну. Причому тими, які говорять і українською, і неукраїнською мовою, але які вважають, що Україна є їхня держава і що вони є громадяни цієї країни і повинні боронити українські національні цінності. І тими, хто обстоює інтереси сусідньої держави, яка сьогодні є окупантом і агресором. Тому те, що відбувається в Україні – на сході чи в Криму – це не є громадянська війна. Паралелі з подіями в Туреччині мають бути саме такими.

Що стосується заяви Турчинова про те, що у зв’язку з великими втратами на сході РНБО може розглянути питання запровадження воєнного стану.

По-перше, пан Турчинов, на мою думку, запізнився на два з половиною роки. Тому що воєнний стан потрібно було вводити ще на почату війни. Маю перед собою текст звернення від ВО “Свобода” та від мене особисто, які ще головою парламентської свободівської фракції я подавав 1 березня 2014 року. Тоді я звернувся до українців, констатувавши той факт, що Росія розпочала війну проти України, і звернувся також до в. о. президента, яким на той час був Турчинов, з вимогою негайно підписати указ про введення в державі воєнного стану та проведення загальної мобілізації, а Верховна Рада мала би затвердити такий указ на надзвичайному засіданні.

Зараз, може, і не пізно це робити, але дуже багато втрачено, і правду кажучи, я припускаю, що такі заяви, які звучать з уст нашої влади, ? це може бути відвертання уваги від надзвичайно важливих соціальних проблем, в тому числі від того, про що говорять люди на вулицях – проблем з підвищенням тарифів. Але те, що ситуація на сході загострилася протягом останнього часу – це також факт.

Через те, що не було вчасно введено воєнного стану, ми отримаємо проблеми і в завтрашньому дні. Уже зараз маємо приклади того, що добровольців, виявляється, можна судити. Можна судити тих, котрі два роки тому першими пішли захищати Україну. Їм тепер ставлять запитання – а юридично ви мали право це робити? Коли вводиться воєнний стан – тоді армія може чисто юридично ставати на захист України і використовувати зброю. Але ж у нас – антитерористична операція. Згідно з законодавством, її втілюють представники Служби безпеки України. Очолює антитерористичну операцію один із заступників глави СБУ. І я вже багато років попереджую, що після війни Москва почне подавати в міжнародні суди на наших достойників, добровольців та захисників, що, мовляв, вони не мали права брати до рук зброю і не мали права захищати свою територію».

…Правду кажучи, я просто не вірю, що Турчинов і представники влади говорять про воєнний стан серйозно. Вони, може, таким чином десь лякають українське суспільство. Мовляв, не простуйте проти нас, бо вже от війна на порозі. Хоча насправді та війна давним-давно створює величезні проблеми для суспільства.

 Олег Тягнибок, лідер ВО “Свобода”

( з відповідей на запитання телеканалу “NewsOne” в передачі від 19 липня”.

Джерело

 

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031