22 травня 2022 року
00:44:04

Думки

Тернопілсьька журналістка: “Їх життя схоже на стоп-кадр”

03.12.2015 15:05

03.12.2015


Вони мають величезні серця та дуже вольовий характер. 

Про людей, котрі обмежені фізично, проте мають величезні серця, щирі душі та вольові характери оповідає у своєму ЖЖ вдіома тернопілсьька журналістка Рсулана Стасишин .

“Людей з великим серцем і щирою душею, але обмеженими фізичним можливостями, я знала й раніше. Та значно тісніше стала спілкуватися з ними кілька років тому. За цей час я зрозуміла, що багато хто з них не хоче, щоби їх жаліли. Це я про сильних духом і вірою.

Інші, слабші морально, хочуть уваги, щоб про них постійно опікувалися і всіляко допомагали. Але усі вони уже особливі герої, бо народилися і живуть у країні, у якій таким людям, хоч на вулицю не виходити. Коли б хоч один раз хтось із нас, ходячи на власних двох, бачачи також двома, тримаючи у двох, відчули весь біль людини, яка не може це зробити, можливо тоді б світ став добрішим.

Світла і ніжна, душевна і багата на щирість Наталочка Білянська. Багато з вас її знають. Працює в обласній науковій бібліотеці. Пише вірші, любить подорожувати . Там, у мандрівках знайомиться з людьми, які завжди приходять на допомогу: хтось подасть руку, інший допоможе з валізою. Життя надто коротке, а встигнути хочеться дуже багато, зізналася мені Наталочка. А ще воно цікаве. А йдеш ти по ньому власними ногами чи їдеш на великих колесах інвалідного візка – значення не має.

Ілонку Каву часто можна зустріти на різноманітних тернопільських заходах. Щира посмішка і шикарне кучеряве волосся. Дівчина не чує від народження, але ця вада не завадила їй піти вчитися, вести активний спосіб життя. Ця неймовірна особлива дівчина фотографує, малює, спілкується.

У Василя Горобця після аварії проблеми з зором, але це не заважає йому бути спортсменом. Він кілька разів поновлював власний рекорд України з пауерліфтингу. Також Василь Горобець брав участь у Чемпіонаті України з шашок, грав у команді області з футболу, є перемоги у легкій атлетиці.Медалей у нього ціла колекція.

А чи знаєте ви, що в обласній дитячій лікарні є школа. Школа, в якій є вчителі і уроки. Це для діток, які потрапила до лікувального закладу, і мають захворювання, які дозволяють навчатися. Так ось, Юрій Дідик – незрячий вчитель, більше 20 років там навчає дітей історії. Його уроки – цікава мандрівка в минуле, кажуть діти. Сам Юрій Дідик зізнається: хоча учнів і не бачить, відчуває їх душею. А ще досконало освоїв масаж. Любить майструвати, добре володіє електроінструментами. У квартирі чимало зроблено руками пана Юрія.

 

З Павлом Терновим познайомилася у грудні 2013. Тоді мене зустрів хлопець, який ледь зводився на ноги, а без обезболюючих не міг прожити й дня. Кременчанина за крок до Олімпійських ігор у Сочі підвело здоров’я. У спортсмена лікарі виявили запалення суглобів. Він – срібний призер Кубка світу із санного спорту, багаторазовий призер Всеукраїнських та міжнародних змагань. А кроку не міг ступити без опори. Єдиною його мрією було стати здоровим. Та потрібні були кошти на лікування. Родина звернулася до усіх небайдужих. Почали допомагати люди . І коли я зустрілася з Павлом через 8 місяців, не могла впізнати. Він бігав, у прямому сенсі цього слова. Дива бувають, особливо, коли у них вірити.

З Тетяною Олешко, тоді ще Демчук, познайомилася тоді, коли вона просила про допомогу у вирішенні справи. Не могла продовжити ліцензію на рентгенкабінет у Почаєві. У Тернопільському ЦНАПі її перепосилали, посилали і ще раз просили прийти. Ось так розговорившись, жінка повідала, що має донечку Яну. Вона аутист. Як виявилося, історію дівчини бачила на столичному каналі. Там мова йшла про білу ворону, про дівчину, яку цькували в місцевому училищі. Поки не знали про її діагноз все було добре, та коли в училищі довідалися про діагноз Яни, життя перетворилося на пекло. Жорстокість однолітків вкрай розхитала й так нестійку психіку. Матір Яни розповідає, що дівчина просто була доведена до відчаю. Вони змушені були забрати документи з училища і шукати інший навчальний заклад. Знайшли за допомогою Ірини Базилевської – директора обласного відділення Фонду захисту інвалідів. Нині Яночка – студентка, можливо і майбутня журналістка, уже практикувалася на 1+1. А ще разом з мамою виготовляє оригінальні ляльки (на фото вгорі). Недавно і у Верховній Раді побували з виробами.

З нових знайомств – Лілія Музика з синочком. Маленький Вітя інвалід дитинства, у нього синдром Дауна, ще й погано ходить. Переніс уже кілька операцій. Про те, що він живчик ще той, переконалася на вулиці. Поки розмовляла з мамою, він встиг кинути і мою сумку, і Лілі на бруківку. І оком не змигнув. Віті знову потрібна операція. Тому відгукніться небайдужі.

Скільки ще можна розповідати про цих сильних духом людей. І про Ольгу Гавриліну, яка стала мамою всупереч діагнозам і візку, а зараз вона ще й зайшла свою половинку. Про співочих діток з Теребовлянської спецшколи для глухих. Думаю, ви не один раз плакали, коли бачили як вони співають. І про Євгенію Чехунову – незрячу вчительку української мови та літератури. І про напрочуд сонячну Світлану Драган, яка малює серцем, але фізична недуга не дає їй побачити омріяне море. І про маленького синочка вертепівців Оксани та Світозара Захарій, які всі свої сили та кошти спрямовують на його лікування.

І про маленьких героїв – пацієнтів гематогічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні. Дитячу онкологію намагаються показувати з усмішкою заради того, щоб не відлякувати від цих дітей тих, хто має бажання допомагати. Бо без допомоги кожного з нас, у цих дітей мало шансів на майбутнє. Тут загадала і маленьку Златочку Карпик, хвороба якої об’єднала багатьох небайдужих. Дівчинка мужньо витримала всі негаразди, які випали на її маленьке життя.

За один день ми встигаємо зробити сотні справ і нам зовсім ніколи, а часто – і немає чого думати про тих, для кого елементарні дії – нездійсненне завдання. Їх життя схоже на стоп-кадр, адже світ навколо них так рідко змінюється, і так рідко в ньому з’являються нові обличчя…

Руслана Стасишин.”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета