06 грудня 2021 року
15:14:53

Думки

Тернопільщина: анатомія політичної брехні

05.08.2016 05:45

Хтось з філософів сказав, що сутність людини читається в дрібницях. Можна все життя думати, що поряд з тобою лев, а коли трапиться випробування – виявляється боягузливе кошеня, а то й ще гірше – гієна. Тому все більше людей ставлять собі за правило: вірити не словам, а вчинкам. Вони не брешуть…

Інцидент, який трапився із водієм голови Тернопільської ОДА Степана Барни, – яскравий приклад правдивості такого правила. Він вкотре довів, у чинної влади виробився рефлекс: щоб не трапилось – брехати та боягузливо ховатись у кущі чи за чужі плечі. І байдуже, стосується це завершення АТО за лічені години, долара по десять гривень, складання повноважень голови обласного політичного осередку чи водія, котрий, хильнувши зайвого, взявся палити із пістоля. 

Замість чесно сказати, щось на кшталт: так, Олег Сверида – мій водій, не думав, що він може таке вчинити, прошу вибачення в громади за нього, у зв’язку з інцидентом, звільняю його з роботи.., – Барна з колєгами почав хитрувати та викручуватись. Тобто спрацював роками вироблений рефлекс: брехати й тікати. Навіть більше, страх, що вчинок водія завдасть шкоди його іміджу, змусив ховатись за пера столичних порохоботів. Одразу правильні ЗМІ зарясніли заголовками про хулігана зі “Свободи”, бо ж, виявляється, не важливо, що він – водій губернатора Барни, який ніколи свободівцем і не був, важливо, що він два роки тому був помічником екс-нардепа Зелика і працює у відділі фінансово-господарського забезпечення ТОДА. Наче це якимось чином впливає на сам факт стрілянини. Проте увагу переключено. Акценти зміщено.  А як думаєте,  навіщо?

Чому солідарній компанії було так важливо перевести стрілки? Все просто: вона злякалась, що в людей виникне логічне питання: коли водій губернатора таке собі дозволяє, то що дозволяють собі сам губернатор та наближені до нього? Цікаво, хто знає на нього відповідь краще за особистого водія? 

Ірина Скиба.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Недавні записи
Мета