27 червня 2022 року
11:28:08

Думки

“Тернопіль й надалі залишатиметься острівком розвитку на темній плямі депресивної області”- Леонід Бицюра

04.01.2017 12:42

“2017 рік буде знову достатньо напруженим”, – вважає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. 

 

Прогнозами на рік прийдешній Леонід Олексійович поділився із “Номер один” .

“Політика, економіка, безпека і далі будуть формуватися стихійно, без стратегічних бачень, – зазначив. – Державна влада (Президент, Кабмін, Верховна Рада) переймалися в основному власним самозбереженням, так як населення їй тотально не довіряє. Оскільки у випадку виборів провладним партіям грозить повний провал, вони намагатимуться гасити народне невдоволення за рахунок місцевого самоврядування, тобто спускатимуть потенційні конфлікти на найнижчий рівень. Як приклад, ілюзія передачі бюджетного ресурсу на місця мала на меті чітко проявити мішені таких суспільних атак. Оскільки Україна – де-факто банкрут, політична корупція зашкалює, а реформи набули виключно театрального змісту (децентралізація, бюджетна профанація, декласовані енергетика та транспорт, цирк із поліцією та судами), тому кредитори доволі жорстко і без лояльності вимагатимуть впровадження власного бачення розвитку подій у нашій країні. 

Тому в 2017 році ми побачимо чимало непопулярних рішень, у тому числі і зміни до Конституції, зокрема щодо територіального устрою, тарифів, девальвації курсу гривні, роздержавлення ефективних держпідприємств, продажу землі, руйнування залишків науки, подальшого скорочення пільг, масового звільнення “непотрібних” лікарів, учителів, бібліотекарів тощо. Для відволікання уваги суспільства від цих гострих проблем “ляльководи” вже майстерно підготували свої фокуси. Телебачення, з якого черпають інформацію 80% населення, сформує необхідну картинку. Роздуми з розумними очима про безвіз, “світ підтримує Україну” та “все вирішать субсидії” стануть основними меседжами влади. Критика й надалі буде виставлятися, як робота агентури Путіна. Спекуляції на темі війни та АТО досягнуть свого максимуму. 

У регіонах та містах, якщо, звісно, адміністраціям Порошенка вистачить клепки не заважати громадам, врешті-решт мали б зрозуміти, що їм сподіватися ні на кого, а значить відбудеться активізація власних спроб організувати життя та вирішувати власні проблеми самотужки. 

На Тернопільщині, на мою думку, особливих змін не станеться. Деформована економіка та неефективна структура зайнятості населення тягнутимуть регіон і далі вниз всеукраїнських рейтингів. Надія, що обласні очільники врешті подужають економічну термінологію, мінімальна. Проте, всупереч загальній невтішній економічній ситуації, матимуть успіх окремі бізнес-проекти, започатковані в сільському господарстві, будівництві, ІТ-сфері та машинобудуванні. Тернопіль у 2017 році й надалі залишатиметься острівком розвитку на темній плямі депресивної області. Завдяки активній громаді, безкомпромісним ЗМІ, оновленому депутатському корпусу, вдалому позиціонуванню та ефективній роботі з партнерами, залученню креативної молоді, місто чекатиме багато яскравих проектів. Моє побажання на 2017 рік:дуже сподіваюся, що у цьому році світ перестане думати про українців як націю, що не здатна творити власну державу, перестане сприймати українське суспільство як “незріле”. Сподіваюся, українці перестануть вірити брехні і забувати обман”.

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Недавні записи
Мета