26 січня 2022 року
19:44:05

Думки

“Виходить, як в тому анекдоті про Мойшу в лазні…” – тернопільський письменник про українську естраду

03.10.2016 08:55

Відомий тернопільський письменник Олександр Вільчинський висловив свою думку з приводу книги “Золотий вік української естради”, яка була представлена нещодавно на Львівському форумі видавців. 

Письменник не погоджується з тим, що у 70-80-ті роки був “золотий вік” української естради, адже в цей період вбили композитора Володимира Івасюка та постійно травили Мареничів. 

“Двічі у назвах книг почув про “золото” на цьогорічному Форумі видавців у Львові. Але ж відомо, що не все те золото… От і тут, ніби й автор притомний і видавці хотіли як краще, а й вони туди ж, у совок. Придумали якийсь “золотий вік” української естради, і це у 70-80-ті роки, коли вбивали Івасюка і травили Мареничів? 
Коли всіх виконавців комуністи примушували мати у своєму репертуарі не лише російські пісні, а й такі, що прославляли радянську дійсність. Пам’ятаю ті часи, і пригадую, як Ігор Білозір бідкався, що мусив їхати із своєю “Ватрою” з виступами аж в Афганістан перед окупаційним контингентом радянських військ, аби кагебісти нарешті відчепилися… 

Ще можна зрозуміти ностальгію стариганів за роками молодості, але чи треба вже аж настільки цим зловживати? Бо тоді виходить, що і не варто було виборювати Україні незалежність, якщо ми вже мали “золотий вік”? От якби йшлося про українську радянську етраду тоді ще можна було б погодитися. Але ж слово “радянська” соромливо упущено. 

Відтак, виходить, як в тому анекдоті про Мойшу в лазні: або хрестика зніми, або труси вдягни. Звичайно, ніхто не заперечує, що і в ті роки народжувалися пісенні шедеври, які й досі звучать, але все ж справжній спалах ураїнської естради різних жанрів і стилів відбувся дещо пізніше, а саме після першого фестивалю “Червона Рута” у Чернівцях. Зате в іншому випадку, а йдеться про політ “золотої мушки”, що також винесений в назву книги, золота, хоч і цяточка, але, здається, блискотить по-справжньому, і ще й літає, як жива, і дзижчить… Коли дочитаю, скажу більше”. – написав Олександр Вільчинський на своїй сторінці у Фейсбуці. 

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета