25 січня 2022 року
11:43:13

Думки

“Це схоже на кошмар зустрічі з кумиром в реальності” – Людмила Волошина

23.06.2016 10:54

Люди, які бачили в Савченко символ української боротьби, все більше почуваються незручно.

Інтерв’ю Надії Савченко Deutsche Welle – це метафоричне підтвердження фрази “Так минає слава світу”. Це схоже на кошмар зустрічі з кумиром в реальності. Так буває. Поважаєш людину, рівняєшся на неї, мариш хоча б віддалено наблизитись до її сили і розуму “коли виростеш”. А потім зустрічаєш її і бачиш, як та пускає бульбашки старого маразматика або пихатого фанфарона. Прикро. Відчуття зради.

Здавалося б, репутація побудована на безкомпромісній боротьбі руйнується готовністю до компромісів з ворогом зі згодою розвитку ситуації саме за його сценарієм. Пропозиція поетапного скасування санкцій проти Росії, прямі переговори України і ОРДЛО, що звучить із вуст одного з найвідоміших в’язнів Путіна, шкодить позиції України більше, ніж усі вмовляння “примирителів” разом узятих.

Суть у тому, що Савченко не перестала бути героїнею. На героїв люди зазвичай проектують свої якості, які бояться, або не сміють в собі визнати.

Коли вона голодувала, боролася, готова була вмерти за Україну і називала Путіна терористом і вбивцею – вона була частиною нашої боротьби. А сьогодні вона героїня всіх тих, хто тоді, дивлячись на її боротьбу за ґратами, говорив: вона “божевільна майданута”, “бандерівка”, “по телевізору ж показали”, “при чому тут Путін і Росія”, і “чого вона поперлась на Донбас?”. Тепер вона їхня героїня. Вона з ними бореться за мир, вона за посмішки і розмови по душам, проти “безглуздої війни, вигідної лише олігархам”. Ця історія не про Савченко, а про нас і “їх”.

“Так минає слава світу”. Так тьмяніє репутація героя і приходить електоральна підтримка політика-популіста. Ну що ж. Кожному своє.

 Людмила Волошина, психолог, громадський дія.

Джерело: соцмережі

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета