28 травня 2022 року
19:14:08

Думки

А студенти просто сфотографувались із червоно-чорним прапором

15.05.2015 12:21

15.05.2015


На тлі буремних подій у нашій державі, поза увагою залишився один промовистий інцидент, яким трапився восени 2014 в Польщі. У жовтні 2014 року 9 студентів, 7 з яких навчаються у державній Вищій школі Східної Європи (PWSW), розташованій в місті Перемишль, прибувши з України, сфотографувалась з червоно-чорним прапором у одному із торгових центрів Перемишля та виклала світлину в Інтернет.

До польської поліції надійшло кілька заяв, на основі яких було порушено справу. На хлопців з містечка Городок на Львівщині одразу ж обрушився вал критики та негативу. В Польщі їх звинуватили у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, фашизмі, пропаганді злочинів нацизму. 27 квітня вже цього року Державний Східноєвропейські університет виключив чотирьох студентів з вузу на один семестр та позбавив їх стипендії. У той же час, місцева поліція продовжує провадити щодо українців слідство про пропаганду фашизму та можливого шахрайства при здобуті карти поляка.

Усвідомлюючи масштаби ситуації, студенти одразу ж принесли свої вибачення, повідомивши, що вони тільки хотіли підтримати свою Батьківщину, яка нагадаємо, протистоїть військовій агресії з боку Росії, а самі зовсім не є «бандерівцями», тобто, суто у польському значенні цього слова – «послідовниками українських націоналістів, які чинили злочини проти поляків», як їх клеймили польські ЗМІ. Та це вже не мало ніякого значення. Скандал підхопили одіозні проросійські політики з Польщі, а банальне в Україні фото з червоно-чорним стягом національно визвольних змагань стало топ-новиною на окремих польських, і як не дивно кремлівських та їх же маріонеткових -«новоросійських» ресурсах.

До слова, прихильників «політики Путіна» серед польських політиків набереться не один десяток. Кремль активно шукає «друзів» серед європейського політикуму. Польща не є винятком. Відкрито симпатизує Росії «Табір Великої Польщі» (Oboz Wielkiej Polski), створена цьогоріч у лютому польська партія «Зміна» («Zmiana»), яку вже відкрито називають підконтрольною РФ, польська неофашистська організація Національно-радикальний табір «Фаланга» (Oboz Narodowo-Radykalny «Falanga»), активісти якої беруть участь у конфлікті на Донбасі на боці сепаратистів та пропагують їх ідеї в РП. Під прапорами Росії польських ультраправих та ультралівих об’єднали ідеї «великопольського шовінізму», фундаментом якого є ненависть до України і українців.

Розділяй і властуй…!!! Московити добре запам’ятали і цю прописну істину і хочуть її втілити в життя. Вони не втрачають ні найменшої можливості звинуватити Україну в фашизмі, у тому числі за сприяння наших сусідів.

Можливу ціну дестабілізації польсько-українських взаємин на сучасному етапі добре усвідомлює і українська і польська влада. Незважаючи на спроби гасити такі загоряння в ім’я польсько-українського «примирення» з боку польської влади, багато поляків не можуть забути трагічні події ІІ світової війни. Російські пропагандисти користуються настроями людей, які основані на не простих історичних взаєминах українців та поляків.

Так і в цьому випадку. Хіба могли студенти, для яких «червоно-чорний» є символом боротьби за свободу і незалежність рідної землі, усвідомлювати чим обернеться для них акція на підтримку України? Чи мали вони на меті пропагувати ворожнечу між сусідніми державами? Певно що ні. Свідомі люди і в Україні і в Польщі це розуміють. А ще розуміють, що в єдності сила, і що її непросто здобути, але життєво необхідно щоб протистояти агресору.

Олег Коваль, активіст.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета