22 січня 2021 року
05:30:44

Думки

А студенти просто сфотографувались із червоно-чорним прапором

15.05.2015 12:21

15.05.2015


На тлі буремних подій у нашій державі, поза увагою залишився один промовистий інцидент, яким трапився восени 2014 в Польщі. У жовтні 2014 року 9 студентів, 7 з яких навчаються у державній Вищій школі Східної Європи (PWSW), розташованій в місті Перемишль, прибувши з України, сфотографувалась з червоно-чорним прапором у одному із торгових центрів Перемишля та виклала світлину в Інтернет.

До польської поліції надійшло кілька заяв, на основі яких було порушено справу. На хлопців з містечка Городок на Львівщині одразу ж обрушився вал критики та негативу. В Польщі їх звинуватили у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, фашизмі, пропаганді злочинів нацизму. 27 квітня вже цього року Державний Східноєвропейські університет виключив чотирьох студентів з вузу на один семестр та позбавив їх стипендії. У той же час, місцева поліція продовжує провадити щодо українців слідство про пропаганду фашизму та можливого шахрайства при здобуті карти поляка.

Усвідомлюючи масштаби ситуації, студенти одразу ж принесли свої вибачення, повідомивши, що вони тільки хотіли підтримати свою Батьківщину, яка нагадаємо, протистоїть військовій агресії з боку Росії, а самі зовсім не є «бандерівцями», тобто, суто у польському значенні цього слова – «послідовниками українських націоналістів, які чинили злочини проти поляків», як їх клеймили польські ЗМІ. Та це вже не мало ніякого значення. Скандал підхопили одіозні проросійські політики з Польщі, а банальне в Україні фото з червоно-чорним стягом національно визвольних змагань стало топ-новиною на окремих польських, і як не дивно кремлівських та їх же маріонеткових -«новоросійських» ресурсах.

До слова, прихильників «політики Путіна» серед польських політиків набереться не один десяток. Кремль активно шукає «друзів» серед європейського політикуму. Польща не є винятком. Відкрито симпатизує Росії «Табір Великої Польщі» (Oboz Wielkiej Polski), створена цьогоріч у лютому польська партія «Зміна» («Zmiana»), яку вже відкрито називають підконтрольною РФ, польська неофашистська організація Національно-радикальний табір «Фаланга» (Oboz Narodowo-Radykalny «Falanga»), активісти якої беруть участь у конфлікті на Донбасі на боці сепаратистів та пропагують їх ідеї в РП. Під прапорами Росії польських ультраправих та ультралівих об’єднали ідеї «великопольського шовінізму», фундаментом якого є ненависть до України і українців.

Розділяй і властуй…!!! Московити добре запам’ятали і цю прописну істину і хочуть її втілити в життя. Вони не втрачають ні найменшої можливості звинуватити Україну в фашизмі, у тому числі за сприяння наших сусідів.

Можливу ціну дестабілізації польсько-українських взаємин на сучасному етапі добре усвідомлює і українська і польська влада. Незважаючи на спроби гасити такі загоряння в ім’я польсько-українського «примирення» з боку польської влади, багато поляків не можуть забути трагічні події ІІ світової війни. Російські пропагандисти користуються настроями людей, які основані на не простих історичних взаєминах українців та поляків.

Так і в цьому випадку. Хіба могли студенти, для яких «червоно-чорний» є символом боротьби за свободу і незалежність рідної землі, усвідомлювати чим обернеться для них акція на підтримку України? Чи мали вони на меті пропагувати ворожнечу між сусідніми державами? Певно що ні. Свідомі люди і в Україні і в Польщі це розуміють. А ще розуміють, що в єдності сила, і що її непросто здобути, але життєво необхідно щоб протистояти агресору.

Олег Коваль, активіст.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua