17 серпня 2022 року
03:32:48

Духовність

Про що мовчить намісник Почаївської Лаври?

02.06.2015 13:36

2.06.2015

Вуха українських глядачів і читачів за період неоголошеної війни вже звикли до пропутніської пропаганди російських мас-медіа, але що робити коли відверту брехню про Україну на руку московському авторитарному режиму поширюють «святі отці» (як ви, напевно, здогадались, Московського патріархату).

Намагаючись захистити свою бізнес-імперію від справедливої критики мешканців Тернопільщини, що вилилась у зверненні Тернопільської обласної ради до керівництва держави, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври митрополит Володимир не погребував вдатись і до брудної брехні, яку згодом російський агітпром перекрутив на свій манер.

Відповідаючи на запитання журналістів, владика Володимир злукавив і сказав, що з лаври намагаються «зробити музей історії, тобто мумію, в якій окрім оболонки нічого немає», напевно. умисно забувши, що до правління Януковича обитель уже перебувала у віддані Кременецько-Почаївського ДІАЗУ, і жодних утисків зі сторони керівництва заповідника ченці монастиря не відчували.

Не розказав митрополит Володимир і про перетворення духовної святині – Почаївської Лаври у багатомільйонний бізнес- проект, яким він сам і керує. Чи, може, вироби з золота, друкована література, церковна атрибутика, алкогольні напої і навіть  вода(!) у іконних лавках роздаються безкоштовно? Чи приймає «странников» лавровська «странноприймальня» безкоштовно, «во славу Божью»? Один Бог, напевно, знає, куди далі ідуть усі ці гроші.

Виникає справедлива думка, що після невдалих спроб приватизувати Лавру через своїх політичних покровителів з «Партії Регіонів» і «Комуністичної партії», керівництво УПЦ, насамперед митрополит Володимир (Мороз), намагається за будь-яку ціну не допустити повернення Свято-Успенської Почаївської лаври у склад заповідника, перш за все прагнучи зберегти створену «бізнес імперію», забувши про дійсне релігійне призначення духовного центру.

Дискусійним є і питання про історичну приналежність святині до московської церкви, яким намагається маніпулювати керівник Ларви. Так, згідно історичних довідок, монастир був заснований ченцями ще у 1240-1241 рр. (до захоплення Української церкви Росією). Саме тоді за легендою і з‘явилася Богоматір у вогняному стовпі над Почаївською горою, після чого на одній з скель начебто залишився відбиток її стопи.

З 1713 до 1832 рр. Почаївський монастир був греко-католицьким, належав до Василіянського Чину. Саме тоді він і був найбільше розбудованим, зокрема, був збудований головний храм Лаври – Свято-Успенський.

У 1831 року монастир повернений у відання православного духовенства (на цей раз російського відомства православного сповідування). У 1833 році обитель отримала статус «лаври» з присвоєнням четвертого місця в числі існуючих в Російській імперії. Ще тоді монастир став оплотом русифікації регіону, а після указу Ніколая II 1905 — осередком діяльності чорної сотні. Зокрема, тут друкували і антиукраїнські агітки «Почаевский листок» — «речник» «Саюза русскаго народа».

З 1920 до 1939 року лавра входить до складу Польської православної церкви, і лише з 1939 – Російської церкви.

Так, може, варто припинити богохульницьке використання святих приміщень лаври бізнес-митрополитами та дати можливість монахам виконувати свій справжній душпастирський обов’язок – молитися за нас і нашу державу – неньку Україну! Та чи наважиться намісник Почаївської лаври сповідувати Біблію?

Олег Коваль, тернополянин.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета