22 жовтня 2021 року
23:07:26

Духовність

Те, що трапилось нині, тернополяни обов’язково відчують (відео)

19.01.2016 11:46

19.01.2016


Бабуся Катерина давно не виходить з хати.

Недуги, зітхає, обсіли, як блохи Бровка. Коли тепло й не слизько, то до церквиці ще поволі дошкандибувала. Нинішня ж погода не для її ніг. Але, яке ж Богоявлення без святої водиці? Старенька вихід знайшла. Уже другий рік поспіль Богослужіння по телевізору слухає, а святу воду набирає з-під крана. Каже, перевірила: стоїть у пляшечці довгі місяці і не псується. Та й священики, оповідає, неодноразово наголошували, що на Йордан уся вода – свята, навіть водопровідна.

Звичай  освячувати воду на об’єктах КП “Тернопільводоканал” з’явився ще у 2009-му. Від Тернополя його вже перейняли інші обласні центри країни.

“Приємно, що ця традція прижилася, приємно, що священнослужителі різних конфесій беруть участь у цьому обряді, схвалюють його, і нам дуже приємно, що виконуємо спільну важливу справу для всіх, напевне, тернополян, оскільки, і ми вже неодноразово це підкреслюємо, всі, хто не має можливості в цей день відвідати церкву в силу різної зайнятості, фізичного здоров’я чи інших причин, можуть використовувати воду з-під крана, яка також пройшла цей обряд Водохрестя”, –  зазначає директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

… І ось знову ранок  Богоявлення. Погода водохрещенська. Потріскує морозець. Над водопровідною насосною станцією №4 на вул. 15 Квітня, що з водозабору “Верхньо-Івачівський” подає воду в помешкання майже 80% тернополян, витає молитва. З працівниками “Тернопільводоканалу” ділить її і міський голова Тернополя Сергій Надал.

Священнослужителі здійснюють Чин Водосвяття.

{youtube}f-keeN_3amw{/youtube}

Відтак водоканалівський хор виводить дзвінку колядку.

{youtube}yhnYryuhcts{/youtube}

Під мелодійний предзвін голосів священнослужителі освячують резервуари чистої води, до яких надходить аква з артезіанських сверловин водозабору, з яких подається у водопровідну мережу, і артеріями-трубами тече до осель. Тернополяни обов’язково відчують її силу.

{youtube}5P_uE25MZ5E{/youtube}

Із ВНС-4, процесія поспішає на водозабір “Тернопільський”, що на вул. Білецька, з якого вода живить мікрорайон “Новий світ”, центр, промзону. Станція знезалізнення води зустрічає шумом. Особлива мова акви переплітається з молитвою…

{youtube}W1NgEHLBMVk{/youtube}

Тисячоліттями саме вода вважалась символом життя та світу… Хтось з древніх сказав, що вона є головною умовою життя, бо можна довго не їсти, але від спраги помреш дуже швидко. Вода є символом очищення, бо без неї не можлива чистота. Вода є символом краси та сили, бо ніщо в світі не народжується без неї.

На Богоявлення Господня уся вода світу набуває цілющих властивостей. І це навіть пітверджують науковці. Так-так, науковці, котрі не схильні вірити в дива. Феномен водохресної води вони пов’язують …зі силою молитов, змовлених над нею.  Під їхньою дією, стверджують, аква змінює свій склад, стає м’якшою, впливає на біоенергетичний стан організму людини, зцілюючи від недуг.

“Освячена вода – це є благодать, яка спливає від Господа Бога на кожну людину“, – наголошує о. Орест Павліський, в.о. адміністратора Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (УГКЦ). І ця свята вода змиває  зло, недуги, виганяє всякі біси. “І нам для України, нині то треба, щоб більше було святості і в людських серцях, і поміж нами, щоб ми один другого любили та шанували, і щоб всяке зло від нас відскакувало, втікало геть”, –  зауважує.

{youtube}IywTLtfQzSk{/youtube}

Наталя Чорна.

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031