19 січня 2022 року
19:37:10

Духовність

Чого не можна робити тернополянам на Вознесіння?

09.06.2016 07:53

Кидати сміття і плювати на вулицю, тому що “можна вцілити в Христа, що приходить до хат під виглядом жебраків”. Бодай так кажуть в народі.

 

Ісус приходить, щоб переконатись у щирості та чистоті сердець тих, за кого терпів муки та помер на хресті. не розчаруймо його!

На 40-ий день Христос вознісся на небеса. Цей сороковий день – нині. Нині святкуємо Вознесіння Господнє. 

До речі, цифра в 40 днів – не випадкове число. У багатьох місцях Святого Письма подібний період часу зв’язується в великими і значними подіями нашої історії і встановлених Богом традицій. Наприклад, немовлят для подання в Храм до Господа за Законом Мойсея батьки приносили на 40-й день. Сорок днів і сорок ночей Бог виливав на землю дощ у час, коли Ной перебував у ковчезі. Сорок років Сини Ізраїлеві блукали аж поки прийшли в землю обіцяну, за кількістю тих днів, які спочатку оглядали землю, яку показав їм Господь, але вони злякалися тоді язичників, що жили в ній. Сорок днів і сорок ночей перебував Мойсей на горі, ввійшовши в середину хмари, хліба не їв і води не пив і написав на таблицях слова Заповіту. Коли Ізраїльтяни зіткнулися з филистимлянами по закінченню сорока днів і сорока ночей, стався відомий подвиг юнака Давида, який вразив їх найміцнішого і вмілого воїна. Іона, прийшовши з волі Бога до Ніневії, проповідував, кажучи, що ще сорок днів, і Ніневія буде зруйнована! Але жителі міста покаялися тоді в лихих учинках своїх і Бог відвів від них загибель. Сорок днів і сорок ночей Ісус Христос перебував і постив в пустелі перед початком свого переможного служіння, нарешті зголоднів, і тоді приступив до Нього спокусник, але отримав рішучу відсіч.

І тепер, на сороковий день після Свого Воскресіння, ніби після нового народження, Христос повинен був відправитися в Небесні обителі, щоб приготувати там місце для нас і сісти праворуч Бога Отця. Здобута перемога над смертю, яка є страшним наслідком гріха, відкрила і для всіх нас можливість воскреснути в славі Божій. У Своїй Особі Господь підніс спокуту людську природу, включаючи тіло людини, до самого Престолу благодаті Божої. Він як і обіцяв, виконавши все передбачене про Нього, відкрив кожній людині можливість примирення з Богом.

У народі Вознесіння традиційно пов’язують з урожаєм і зростанням, оскільки воно припадає на кінець весни – початок літа, період зміни сезонів в сільському господарстві.

Газдині на Вознесіння пекли особливі млинці, які називали “Божа окутка”, “онучки”, “Христові лапотки”. У деяких регіонах господині пригощали домашніх коржами з сирною начинкою, краї яких загиналися у вигляді сходинок.

Був звичай ходити в гості до рідних та знайомих. Це в старовину називалося “ходити на роздоріжжі”. Гості дарували господарям драбинки, спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками. – У народному календарі Вознесіння Господнє вважалося днем, коли поминали померлих батьків.

Згідно з народними прикметами, якщо курка знесла у цей день яйце, його потрібно підвісити під покрівлею житла. Воно захищатиме мешканців будинку від нещасть.

Казали, якщо на Вознесіння хороша погода,то вона протримається до дня Святого Михайла (21 листопада). Дощовий день віщував хвороби і неврожай. 

Роса  на Вознесіння вважалась цілющою, а лікувальні властивості трав посилювалися і зберігалися до настання Івана Купала (7 липня).

Підготувала Н. Гонта.

Фото з вліьних джерел.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета