02 липня 2022 року
00:04:45

Духовність

Тернополян застерегли від повторення історії (фото, відео)

30.11.2015 15:42

30.11.2015

Пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій вшанували 28 листопада у Тернопільському обласному музеї політв’язнів і репресованих.

Жмут колосся, прев’язаний чорної стрічкою, хліб, кетяги калини й свічка… На стіні – хрест та карта України, огорнена терновим вінком страждань. Навесні 1933-го від голоду щохвилини помирало 17 українців, щогодини – 1041, щодоби – 20 тисяч… Статистика, від якої у жилах холоне кров. Біль, що не стихне ніколи.


На крутих сходах колишньої тюрми тісно.

Терпку мовчанку порушив хор “Заграва”. Пісня для багатьох мучеників цього каземату була єдиною відрадою, її не могли зупинити кати та грати…

{youtube}2PxAdo_xcq8 {/youtube}

Предстаники духовенста відправили поминальний молебень за жертвами Голодоморів. До небес злинула молитва за упокій душ невинно убієнних сталінським режимом.

“Голодомор не можна розглядати, як окреме явище, – зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – Це була одна з ланок винищення московсько-кремлівським режимом українського народу, винищення, яке тривало сотню років. Йому протистояли українці, і свідченням цього були сотні повстань, що спалахували з 1917 по 1930 роки. І не просто так у 20-х  почалась українізація, НЕП. То були спеціально зроблені кроки, оскільки кремлівський режим розумів, що ще слабкий і мусить піти на певні поступки. Проте далі він показав свою справжню суть. Голодомор – то була відповідь на оті повстання, що відбувались на території України, повстання, про які тепер мало хто знає. Сьогодні у певній мірі повторюються історичні паралелі. Ми маємо Мінську угоду, а тоді була Брестська. І тоді, і зараз нас так само обдурюють. У Бресті, коли у  1917-1918 роках відбувались переговори між УНР, так званою Антантою та Росією, Троцький взяв паузу, щоб змінити керівника української делегації. У січні 1918-го в Українській Радянській республіці відбулись вибори. Ми згадуємо той період як Радянська республіка з центром у Харкові. У лютому 1918-го в Брест Троцький привіз з українсьокго боку вже зовсім іншу делегацію. Її керівником став Мєдвєдєв. Цікава історична паралель, правда? Нині інтереси України в переговарах у Мінську преставляє Медведчук…”

Леонід Олексійович наголосив: Голодомор, то була тільки чергова сторінка впливу Кремля на Українську державу. “Сталінскьий режим ставив собі за мету знищити Українську націю, – зауважив Леонід Бицюра. – І те, що сучасна Росія й досі не визнала Голодомор, знову ж таки вкотре підтверджує, що вона є спадкоємицею царського режиму, більшовицько-комуністичного режиму, продовжувачкою ідеології Леніна, Троцького, Сталіна. Вона є нашим ворогом, і тільки тоді, коли цей ворог буде знищеним, постане й розквітне справжня Українська держава“.

{youtube}a33OtMNUE2c {/youtube}

“Бог не в кількості, а у правді”, – констатував настоятель Свято-Троїцького духвоного центру УПЦ КП о. Анатолій Зінкевич та закликав до єдності, бо тільки, зібравшись у кулах українці переможуть.


Слова активістів та духівництва переплітались із поезією, що читала молодь. На очах забриніли сльози і стало нестерпно боляче від розуміння, що мертвих не повернеш… А живим не під силу змінити минуле, проте тільки від них залежить майбутнє!

{youtube}M-4QsdTIsus{/youtube}

{youtube}t0r-dK2sDEk{/youtube}

Вікторія Отаманчук.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета