25 січня 2022 року
10:10:36

Духовність

Тернопільщина: битва за храм – виграна, а церковна війна? (фото)

13.06.2016 07:28

На Західній Україні розгорілась церковна війна.  Мешканці сіл воюють за храми, у буквальному розумінні цього слова.

 

Ніби прокинувшись від багатолітнього сну, прихожани Московського патріархату переходять до Київського. УПЦ МП не тримає їх, але храмів не віддає. Його, каже, і крапка. Ось і доводиться людям, які колись цілими селами будували церквиці? ділити їх і навіть сходитись навкулачки за право молитись у них.

Битву за храм святого Іова 10 червня виграли прихожати УПЦ КП в Колосовій, що на Кременеччині.  Бійці та активісти НВР “Правий Сектор”, ВО “Тризуб” ім. С. Бандери допомогли їм у цьому. 

“Уже довший час Московський Патріархат “владарював” у храмі та не пускав вірян КП в середину, адже за допомогою незаконної приватизації отримав право власності на цю культову споруду. Постановою від 2.06. суд скасував це рішення, визнавши свідоцтво недійсним. Проте “емпешники”, нехтуючи Законом України, повісили на двері церкви замки і не впускали вірних КП в середину. На компроміс вони також не йшли – люди пропонували почергове Богослужіння, але псевдо-власники відмовилися. Що ми маємо – церква належить громаді КП, ключ від храму в представників МП, вони відмовляються його віддавати, цим порушуючи постанову суду, віряни не можуть зайти в середину. Жителям села не залишалось нічого іншого, як за допомогою болгарки зняти замки з дверей та увійти в храм”. У висновку, віряни Київського Патріархату на всіх правах є законними користувачами храму. Правда перемогла!”, – зазначають активісти Правого сектору Тернопільщини на своїй сторінці в соцмережах і додають кілкьа світлин.

Ці світлини УПЦ  назве унікальними. Вірян, котрі вирішили відвоювати свій храм, – “церковними рейдерами” та “розкольниками”, а рішення суду – не дійсним. 

“Дійсно, 2 червня 2016 року Львівський апеляційний господарський суд позбавив громаду УПЦ Колосової права власності на місцевий храм. Судді вирішили, що передача церкви сільській парафії майже 10-річної давнини є незаконною. Та, варто наголосити, що до сьогоднішнього дня релігійна громада села звершувала богослужіння в храмі на підставі документу, згідно якого у 1992 році місцева влада надала громаді УПЦ Колосової право користування будівлею. Тож, рішення Львівського апеляційного суду з юридичної точки зору виглядає досить спірним. Але ані наявність цього дозволу, ані відсутність рішення про передачу сільського храму громаді “Київського патріархату” не завадили церковним рейдерам у черговий раз захопити храм”, – йдеться на офіційній сторінці УПЦ. Також там сповіщається про те, що “селяни обурені псевдозаконними діями церковних рейдерів і категорично відмовляються від почергових богослужінь з розкольниками, які їм намагається нав’язати місцева влада”. 

“Жодна конфесія не може тримати прихожан у своєму підпорядкуванні насильно, а тим паче філія РПЦ – московський патріархат, – зазначають активісти Правого сектору Тернопільщини.Адже нині Україна веде війну зі споконвічним ворогом і агресором – московською імперією. Московська церква виступає представником інтересів Московії! Вона перетворює своїх прихожан на україноненависників та відкрито демонструє свою підтримку необільшовицьким окупантам.

Нагадуємо, що надалі будемо відстоювати створення Української Помісної Христової Церкви будь-якими доступними методами!

Кожна громада РПЦ, котра хоче змінити підпорядкування Київському Патріарху отримає від “Правого сектору” належну підтримку”.

Тож, виграно битву, але не війну. Продовження, схоже, буде.

 

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета