24 травня 2022 року
19:02:28

Духовність

Тернопільський священик про те, чого жодна людина не уникне

02.05.2015 11:06

Дата: 02.05.2015

Ми всі рівні перед нею і ніхто не зможе уникнути її. Що таке смерть та з якими словами на вустах відходили у вічність відомі світу цього у соцмережах оповів редактор часопису «Божий сіяч», о. Орест Глубіш (УГКЦ):

 

«Що ж таке смерть? Те саме, що скинення одягу. Тіло – це одяг для душі, і ми через смерть скидаємо його з себе на короткий час, щоб знову отримати в просвітленому вигляді» (святий Іван Золотоустий).

Завершуючи свої роздуми на цю хоч і непросту, однак дуже важливу тему (хоча навряд чи можна такі серйозні речі обговорити в кількох публікаціях), пропоную вашій увазі висловлювання видатних людей, зокрема святих нашої Церкви, вчених, поетів, письменників, філософів, які вони промовили перед відходом до вічності. Спочатку тих, які вірили в Бога, в потойбічне життя, ретельно (на духовному рівні) готувалися до цієї сокровенної хвилини, а також атеїстів, котрі не тільки не вірили у Творця всесвіту і всьго живого, але й висміювали Його.

Папа Венедикт ХУ: «Насамперед душа!» Ці слова Святіший Отець сказав у той час, коли деякі представники його оточення намагалися привести найкращих лікарів, аби хоч трохи продовжити життя Римського Архиєрея. Іншими словами кажучи, спочатку потурбуйтеся про мою душу, покличте священика, щоб я прийняв Святі Тайни Покаяння, Євхаристії, Оливопомазання, а вже після цього можна лікувати й тіло.

Святий Августин: «Милосердного Бога маємо!»

Кардинал Ньюмен: «З тіні й уявлень – до Істини».

Святий Карл Баромей, небесний Покровитель св. Папи Івана Павла ІІ: «Уже йду, Господи, вже йду!»

Святий Папа Іван Павло ІІ: «Амінь!»

Фрідріх Шопен: «Перебуваю біля джерела щастя!»

Ігор Богдан Антонич, відомий український поет,син греко-католицького священика з Лемківщини: «Живу коротку мить життя. Чи довше житиму – не знаю. Мабуть, мій дім не тут. Мабуть, аж за зорею!» Зрозуміло, що остання фраза означає: у вічності, в домі Отця Небесного.

Степан Будний, поет із Струсова Теребовлянського району: «…Заціпивши зуби уперто, ховаю ясні почуття. Є смерть, а можливо, безсмертя – у вічнім цвітінні життя!»
А тепер зверніть увагу на те, що говорили відомі безбожники перед смертю. До речі, ці вислови з’явилися внаслідок дослідження групи вчених, які були шоковані сказаним цими атеїстами.

Фрідріх Ніцше, німецький філософ: «Я зійшов з розуму!» Помер, лаючись у залізній клітці.

Вольтер, великий насмішник Бога. У нього був жахливий кінець. Цілу ніч кричав про помилування. Його медсестра говорила: «За всі гроші Європи не хотіла б бачити таку смерть, яка була у Вольтера – смерть невіруючого». Також відомо, що в останню свою хвилину вмираючий попросив привести священика, щоби прийняти Святу Тайну Покаяння, але прислуга не виконала його останнє прохання, вважаючи це великою ганьбою для атеїста і його однодумців. Очевидно, вчений зробив це тому, що побачив перед смертю інший світ, в існування якого він не вірив, і що чекає на його душу у вічності.

Давид Х’юм перед смертю кричав: «Я перебуваю в полум’ї!» Його відчай був жахливим.

Карл ІХ: «Я загинув і це ясно усвідомлюю!»

Гоббс, англійський філософ: «Я стою перед страшним стрибком у тьму!»

Ленін помер, маючи потьмарений розум. Просив прощення за вчинені гріхи в стола, стільців. Як це страшно для людини, яка була для мільйонів вождем та ідеалом.

Ягода, глава радянської таємної поліції: «Очевидно є Бог. Він карає мене за мої гріхи».

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета