06 липня 2022 року
21:44:14

Духовність

У Тернопільському правовому ліцеї нині трапилось диво (відео, фото)

07.12.2015 16:39

07.12.2015

На відкритий урок “Право нації на самовизначення” до учнів Тернопільського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2” 7 грудня завітав сам …Пилип Орлик.

 

Гетьман “прийшов через віки”, щоб нагадати, хто ми є, скільки крові пролито за волю України, та закликати українців об’єднатись, бо боротьба не завершена, а сила наша саме в єдності.

{youtube}Fvghg88lMas{/youtube}

Ось з такого невеличкого дива стартував у Тернополі Всеукраїнський тиждень права. Відкритий урок, на якому були присутні заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, голова Тернопілсьького міського суду Роман Грицак,начальник Тернопільського міського управління юстиції Василь Марцинкевич, представники міського управління освіти та Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, громадські діячі, проводила директорр ліцею, правник Інна Іванюк. А в ньому й екскурс у минуле, і пошук себе, і спроба зрозуміти, що впливає на розвиток української нації, та якими є оті складові справжнього патріотизму.

Сьогоднішня тема уроку – доволі складна та серйозна, – констатував, звертаючись до учнів заступник міського голови Тернополя, голова Тернопільської обласної організації Союзу юристів України Леонід Бицюра. – Кожен з отих постулатів, тез можна розвинути в окремий урок і, напевно, варто навіть говорити про цілий шкільний день, присвячений темі формування правової держави, формування національної ідеї, формування держави Україна. На жаль, серед європейських політологів і не тільки зараз побутує думка, що українська нація є незрілою. І, власне, ця незрілість і є передумовою тих проблем, які ми маємо сьогодні: влада, в якій багато-хто розчаровується чи не щодень; виборці, які продають свій голос; люди, котрі не можуть зрозуміти, в якій державі живуть, і в яких нема самоідентифікації тощо. Ще на початку минулого століття один із відомих суспільствознавців казав, що горе тому народу, який отримає демократію скоріше, ніж стане нацією. Що це означає? Це означає, що для того, аби  користуватись усіма благами демократичного суспілсьтва, благами демократичних меахнізмів, треба направду стати зрілою  повноцінною нацією. А зріла повноцінна нація формується за допомогою освіти, культури, доброго розуміння історії. Я бажаю вам розбити оцей стереотип незрілості української нації та стати згодом її поводирями та лідерами”.

“Допоки в наших школах будуть такі ось педагоги-патріоти, як Інна Володимирівна, допоки буде таке покоління, як учні цього ліцею, покоління, котре прагне пізнавати, шукати, вдосконалюватись доти в нашої країни буде майбутнє”, – резюмував директор ТНВК “ЗОШ-І-ІІІ ступенів-економічний ліцей №9” Григорій Володимирович Рибак.


Відкритий урок було записано на відео та вже завтра воно спільно із відео-записом  Всеукраїнського флешмобу “Діти єднають Україну. Діти проти війни”, що 24 листопада стартував на Театральному майдані Тернополя, відео-зверненнями батьків ліцеїстів, солодощами, канцтоварами, малюнками й листами, сповненими любові та підтримки,  вирушить до Артемівська, що на Донеччині. Там, зауважила Інна Володимирівна, проходитиме форум, присявчений 80-річчю хартії вольностей.

“Школярам Артеміська наші учні повезуть також “Абетку патріота”, яку склали самі, – розповіла директор ліцею. –  У ній і малюнки, і статті Конституції, які слід знати кожному українцеві, і проекція в минуле. Завдання Абетки, так само, як і відкритого уроку, що відбувся, показати їм, з чого починається любов до своєї держави, любов до Батьківщини, та як ми маємо відстоювати себе, як нація. Адже нині нам  просто необхідно боротись, і найперше інформаційно, за кожну дитину там, на сході країни, заохочувати її до пошуку та вивчення правдивої історичної спадщини, допомогти усвідомити, що Україна – єдина і в горі, і в радості, а головне – в боротьбі”.

Фінішує Всеукраїнський тиждень права у п’ятницю. Упродвож нього і в правовому ліцеї, і в решті навчальних закладів міста відбуватимуться тематичні уроки, виховні години, бесіди та виставки.

Вікторія Отаманчук.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета