25 травня 2022 року
19:49:43

Духовність

У Тернопіль прибула ікона, що зцілює від раку та наркоманії

02.06.2015 15:22

2.06.2015

Предивну гостю” урочисто зустріло нині духовенство й тернополяни на перехресті вулиць Лесі Українки та Клима Савури.

Хресною ходою, котру очолив архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор (УПЦ КП), пронесли її вулицями міста аж до храму Різдва Пресвятої Богородиці. Там вона “гостюватиме” аж до 7 червня і допомогатиме кожному, хто з вірою та молитвою прийде до неї.

“Гостя” ця – чудотворний Первообраз Матері Божої “Всецариця” (грецькою – “Пантанасса”). Оригінал ікони міститься в Греції, на Святій Горі Афон у Ватопедському монастирі.


Написана святиня ще в ХVІІ столітті. На іконі середніх розмірів зображена Пречиста Діва Марія в багряному одіянні, що сидить на царському троні. На руках її Богодитя з сувоєм в лівій руці і з благословляючою правицею. Правою рукою Пречиста Діва вказує на Свого Сина як на Спасителя всіх людей. Німб Христа Спасителя прикрашений грецькими буквами: “Він” – що Існує, Той, Кого не може не бути; Той, від Якого все; Той, Яким всі ми і рухаємося і існуємо. Німб Божої Матері і Христа прикрашений красивим узором з емалі. На задньому плані ікони – два Ангела Божих, які з благоговінням осіняють крилами Пречисту Діву Марію і протягують до неї руки. Ікона виконана в яскравих кольорах: багряне одіяння, золотий фон, символізуючий саму вічність, і емалеві німби, зроблені в білосніжному, темно-синьому, червоному і бірюзовому тонах.

Святиня була благословінням відомого на Афоні старця Іосифа Ісихаста своїм учням. Збереглася розповідь старця про неї. В ХvІІ столітті перед іконою Божої Матері “Всецариця” з’явився дивний молодий чоловік. Він стояв, щось невиразно бурмочучи. Раптом обличчя Богородиці блиснуло, подібно до блискавки, і якась невидима сила кинула молоду людину на землю. Щойно до нього повернулась свідомість, він одразу вирішив сповідатися священнику із сльозами на очах. Він розповів що жив далеко від Бога, займався магією і прийшов в монастир, щоб перевірити свою силу на святих іконах. Чудотворне втручання Богородиці переконало молоду людину змінити своє життя і стати благочестивим. Він зцілився від душевної недуги і після цього залишився на Афоні. Так ця ікона вперше проявила свою чудотворну силу на одержимій людині (заняття окультизмом завжди приводить до одержимості).

Пізніше стали помічати, що ця ікона впливає і на хворих з різними злоякісними пухлинами. Господь по молитвах Пресвятої Діви дарував цьому образу особливу благодать: зціляти і утішати тих, хто уражений важкою хворобою наших днів — раком. У ХvІІ столітті вона вперше була списана грецьким ченцем і поступово стала відома у всьому світі. Саме ім’я ікони – “Всецариця”, тобто всeповелителька – говорить про її особливу, всеосяжну силу. “Всецариця” має благодать зціляти страшні хвороби сучасного людства. Чудесна допомога Пресвятої Богородиці проявляється, в тому числі, і в допомозі батькам, що моляться за своїх дітей, котрі піддались полону наркоманії.

Чудес від ікони дуже багато. Всім їм ведеться облік. Чудотворний образ Богоматері “Пантанасса” шанується як на Афоні, так і за межами. Списки з ікони розійшлися по всьому Православному світі і також прославились чудесами і святістю.

31 серпня день особливого шанування ікони Божої Матері “Всецариця”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета