04 жовтня 2022 року
08:04:56

Духовність

Старовинний храм на Тернопільщині може стати одним із “Семи чудес України”

10.10.2016 13:14

Майже невідомими містечками країни проходить фінал акції сім чудес України. Із серед більше ніж ста претендентів відібрано 21 місто-фіналіст. Теребовля на Тернопільщині одне із них. 

 

Чим вдалося вразити організаторів акції знають кореспонденти “Подробностей”.

Храм Святого Миколая. Це одна із найстаріших церков Теребовлі. Їй щонайменше чотириста років. Храм не раз намагались зруйнувати чужинці. Одного разу турки навіть передали сюди такого собі “троянського коня” свічку у вигляді бочки, наповненої вибухівкою.

  • “Люди взяли свічку ту, поклали посередні церкви і молилися. Йшли відправи, священики служили. І раптово свічка загасла. Коли розкрили ту свічку подивилися а там була вибухівка”, – сказав Мітрат Іван Сивак, парох церкви Святого отця Миколая

А це монастир кармелітів. Зовні невеличка фортеця. Стіни якої сягають до трьох метрів товщини. Сьогодні це найпопулярніше місце для туристів. За екскурсоводів місцеві учні. Одинадцятикласниця Настя може розповідати про монастир годинами.

  • “Цікавий саме монастир кармелітів саме тим, що був створений абсолютно не українцями, а людьми які просто зацікавилися. Адже нам відомо що кармеліти йшли з риму до Персії і вони проходячи крізь ці землі вирішили що тут варто зробити монастир“, – сказала Настя Милинець, екскурсовод

У монастирі і досі збереглися підземні ходи. Ведуть вони до Замкової гори однієї із найбільших та значущих історичних споруд Теребовлі. Звідси відкривається панорама на місто. На самій вершині князь Василько колись звів і перший замок.

А ось звідси починається старовинна Теребовля. Тут і один з найбільших у західній Україні монастирів Підгірянський. Сьогодні не діючий, але кілька століть тому справжній астрологічний центр.

  • “Це одна із веж під горянського монастиря і як говорять письмові джерела що тут найчастіше проводилися астрономічні дослідження. Слідкували за небом. Писали зоряні карти“, – сказала Людмила Колісник, краєзнавець, заступник міського голови

Справжньою родзинкою і архітектурним дивом міста Теребовлянці вважають віадук. Так називають цей арковий залізничний міст. В Україні таких збереглися тільки п’ять. І два із них саме неподалік Теребовлі. Місто дійсно унікальне впевнений організатор акції “Сім чудес України” Микола Томенко. Тут збереглися чи не найбільше об’єктів 17 століття.

  • “Цю історичну несправедливість ми мусимо виправляти. Ми мусимо сказати, що скажімо в часи княжої русі України в часи Галицько- Волинського князівства в цій місцині крім Галича, Теребовля була значимим важливим містом яке мусимо пропагувати і підтримувати”, – сказав Микола Томенко, організатор всеукраїнської акції “Сім чудес України”

Якщо Теребовля стане переможцем акції, цю історичну несправедливість можна буде виправити, так вважають самі містяни.

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета