28 січня 2022 року
15:30:48

Суспільство

Коли протест – єдиний спосіб бути почутими!

03.03.2016 13:50

03.03.2016

Що не кажіть, а українці, певне, найтерпеливіша нація.

Їм боргують зароблене, а вони вперто продвожують ходити на роботу та виконувати свій обов’язок. Вірять та чекають, аж допоки не згасає остання надія на справедливсіть. А потім, озброївшись транспорантами, йдуть на протест, аби їх почули й помітили ті, котрих самі привели до влади.

Півтори сотні освітян та студентів  Кременецького ПТУ №4 на трьох ділянках автодороги державного значення Коваль-Чернівчі-Мамалига-Тереблече, що проходить через  Кременець, з 8 по 9 год постійно рухалися пішохідними переходами.

У такий спосіб активісти прагнули привернути увагу влади до проблем Вищих професійно-технічних навчальних закладів.

“Сьогодні працівники Кременецького ПТУ перекрили дорогу через невиплату заробітної плати, стипендії та заборгованість за енергоносії, – зазначає “свободівець” Василь Габор, який зустрічався з активістами. – Дійно, в країні, де народ доведений до зубожіння діяльністю уряду, президента, більше шляхів, щоб бути почутими, окрім громадського спротиву немає. Ні уряд, ні місцева влада навіть не намагається шукати шляхи виходу із ситуації з відсутністю фінансування, а це ставить під загрозу знищення профтехосвіти в Україні”.

Василь Габор пояснює, що Кременецька міська рада, яка згідно із законом України “Про державний бюджет на 2016 рік” передбачила кошти на перший квартал для фінансування ПТУ, але потім ці кошти перекинула на інші цілі.

“Як наслідок, – резюмує, – маємо заборгованість за лютий. Для прикладу Тернопільська міська рада фінансує в першому кварталі міські ПТУ. Президент вже 2 тижні не підписує зміни до бюджету, якими Верховна рада зобов’язує фінансувати ПТУ з державного бюджету, уряд відмежовується від цих проблем, а вони наростають все більше і більше”.

Перекриття атодороги – Всеукраїнська поки що попереджувальна акція мирного характеру педагогічно-учнівських колективів професійно-технічних закладів. Своїми діями, кажуть у ГУ НП України в Тернопільській області , освітяни утруднили рух транспорту містом. Аби розвантажити дану ділянку дороги, поліцейські організували об’їзд  для легкового транспорту, вантажівки ж змогли відновити свій рух лише після закінчення акції. На даний час акція завершилася. Рух транспорту повністю відновлено.

Нагадаємо, сьогодні о 16.00педагоігчно-учнівський колектив професійно-технічних закладів вийдуть на мирний протест і під стіни Тернопільської ОДА. Чи почують їх чиновники?

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета