06 липня 2022 року
04:10:47

Суспільство

Що варто знати тернопільським абітурієнтам про вступну кампанію?

02.06.2015 16:04

2.06.2015

З 10 липня  розпочинається вступна кампанія по всій Україні. Однак умови вступу до вищих навчальних закладів 2015 року будуть дещо іншими, ніж торік і міститимуть низку новацій.

Зокрема, змінено термін дії сертифіката ЗНО. 2010 року керівництво МОН дозволило враховувати сертифікати минулих років, проте цьогоріч абітурієнти зможуть подати для вступу лише сертифікати, які видані 2015-го. З 2015 року ВНЗ самостійно встановлюватимуть правила прийому, – повідомляє  www.gazeta.lviv.ua. У їхній компетентності зазначити перелік та кількість сертифікатів ЗНО, а з української мови та літератури, математики також вказати рівень складності тестів, які потрібно для певної спеціальності. Єдине правило — вага сертифіката, що має бути не менше ніж 20% конкурсного бала з кожного предмета. Крім того, додаткові бали абітурієнтам зараховуватимуть за атестат про повну середню освіту, конкурси творчих чи фізичних здібностей, а також бали за особливі успіхи. В наказі МОН зазначено, що вага середнього бала документа про повну середню освіту повинна становити від 0 до 10 балів, за конкурси творчих чи фізичних здібностей не більше ніж 25%, крім творчих випробувань при вступі на галузь знань «Мистецтво» та «Архітектура», за які можна отримати до 50% конкурсного бала. За особливі успіхи абітурієнт може отримати від нуля до п’яти балів. Правила вступу до вишу вчена рада університету повинна затвердити до 1 грудня та ознайомити з ними вступників.

Ті, кому потрібно для вступу здавати конкурси творчих чи фізичних здібностей, матимуть менше часу для подачі документів, оскільки з 21 липня проводитимуть вступні випробовування у вишах. Новацією у цьогорічному вступі буде пріоритетність заяв на вступ. Так, на відміну від минулих років, абітурієнтів зараховуватимуть у першу хвилю. Абітурієнт, який готується до вступу, повинен знати, ким він хоче стати й де навчатися.

Тож рейтинговий список абітурієнтів, які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та ступеня бакалавра, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, оприлюднюють не пізніше ніж 12.00 години 2 серпня. Вищий навчальний заклад самостійно визначатиме мінімальне значення кількості балів сертифіката із загальноосвітнього предмета, з яким вступника  допускають до участі в конкурсі. Обов’язковим конкурсним предметом буде українська мова та література.

Під час подання документів, у заяві вступники вказуватимуть спеціальність, факультет, спеціалізацію, нозологію, профіль, мову та форму навчання. У кожній з них зазначатимуть пріоритетність цієї заяви щодо інших поданих ним заяв. «1» позначатиме найвищу пріоритетність. Однак є деякі нюанси. Якщо абітурієнт за балами потрапляє у виш, який він зазначив як пріоритет №1, то всі інші заяви скасовують. Якщо ж заява потрапляє за пріоритетом у ВНЗ №2, то інші заяви теж скасовують, окрім першої. Тобто пропонують місце за найвищим із тих пріоритетів, за яким абітурієнт проходить на місце державного замовлення. До 6 серпня, відповідно до зазначених пріоритетів, абітурієнти повинні обрати місце навчання. Бали рахуватимуть за сертифікатами ЗНО з трьох-чотирьох предметів або двох та конкурсу творчих чи фізичних здібностей.

Оновлений список рекомендованих до зарахування буде оприлюднено не пізніше ніж 12.00 7 серпня. Уже 8 серпня відбуватиметься зараховування вступників на денну форму навчання за державним замовленням, а до 14-го —  за кошти фізичних та юридичних осіб.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета