16 серпня 2022 року
11:02:45

Суспільство

Що на Тернопільщині дорожче: грамота чи проїзд?

11.03.2015 15:55

Дата: 11.03.2015

Про підсумки роботи підприємств житлово-комунального господарства області за 2014 рік йшлося під час колегії департаменту архітектури, будівництва, ЖКГ та енергозебреження Тернопільської облдержадміністрації 11 березня.

Складалася “дефіляда” з двох частин: офіційної та урочистої. Під час останньої нагороджували кращих працівників галузі з нагоди їхнього професійного свята. Про першу TopNews обов’язково розповість згодом детальніше, бо балакати є про що, а зараз — про другу. Чому? Бо як констатував, один із учасників: “і воно того вартувало?” Але про все за порядком.

Отож, відкрив колегію в.о. голови ОДА Іван Крисак. Говорив багато, але все …навкруг та довкола. Жодної конкретної цифри, жодного факту. Схоже, “заглиблюватися чуть-чуть глибше” у роботу підприємств житлово-комунальної галузі та їхні проблеми не захотів, а шпаргалка-довідка, підготовлена департаментом спеціально для виступу, залишилася сиротливо лежати на столі…

Тож викручувався “недоголова” загальними фразами: про важкий час, важливість та пріоритетність галузі… Запечатав тим, як цінує комунальників та наскільки вдячний їм… Рівень своєї “поваги” та “вдячності” продемонстрував десь через хвилин десять, вийшовши з колегії… Прямісінько посеред звіту заступника начальника управління ЖКГ департаменту Наталії Мартинюк. Більше його в залі не бачили.

Нагороджував кращих з кращих працівників житлово-комунального господарства Тернопільщини директор департаменту Володимир Харченко. Вручав подяки та червоні троянди. Щоправда, троянди дісталися тільки тим, кому дякував Кабмін чи прем’єр-міністр України… Решті — “сухі” (тобто без премії) грамоти від ОДА та подяки. Без квітів. Економія!

Учасники колегії, представники житлово-комунальних підприємств області, не приховували іронії. Перешіптувалися, мовляв, той клапоть паперу, навіть не з губернаторських рук (чи правильніше недогубернаторських) не вартий витрачених на дорогу грошей. Кепкували: навіть обоями не послужить.

А в скільки обійшовся вояж до Тернополя?” – цікавлюся в одного з районних комунальників.

Десь гривень з 40. Але то тільки в один бік, а ще ж додому повертатися. Будуть всі 80 ”,зітхає, прикинувши подумки.

Повертають?” – не вгаваю.

Смієтеся? На рік “командіровочних”  всього 50 гривень виділили. То навіть раз на таку колегію не з’їздиш. А треба кілька. А ще ж перекусити хочеться чогось, бо ж не духом єдиним живе людина”.

Може, нині в честь свята пригостять?” – припускаю.

Ви така дивна, та тут квітку не всім дали, а ви чаю з канапкою хочете”, – не витримує інший комунальник.

Але, що зробиш? Мусимо їздити, слухати. То нам, певно, треба”,додає невпевнено перший.

А інтернетом вислати не могли вислати матеріалів?”

Може й могли, але певно, треба, щоб ми тут були”,повторив.

Резюме: змінюється влада, але не змінюються підходи, нема поваги до людей, не цінується їхній час та гроші. Зганяють до “білого дому” людей з районів з як і зганяли за совдепії – задля галочки, картинки” (хоча й картинки цього разу не вийшло, бо жодне телебачення не прийшло), щоб попереливати з пустого в порожнє. “Верхи” говорять, підлеглі — кивають. Результату ж з тих балачок поки що “нуль”. Хоча ні… Дехто з учасників колегії, особливо тих, що сиділи позаду, трохи таки покимарив…)

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета