18 січня 2022 року
01:57:35

Суспільство

Що категорично забороняється робити на Воздвиження, аби не накликати біду?

27.09.2016 05:35

27 вересня християни відзначають одне з дванадцяти найбільших свят у році — Воздвиження Чесного Хреста.

 

Корiння його сягає IV столiття ­ у 324 році у Палестині візантійська імператриця Єлена знайшла хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа. 

А ще це свято пов’язане з біблійною легендою про те, як із трьох знайдених хрестів визначали, на якому з них був розіп’ятий Ісус Христос. Знайдені хрести по черзі прикладали до щойно померлих. І от після одного прикладання небіжчик воскрес. Так і був знайдений хрест, на якому колись розіп’яли Христа.

Священнослужителі радять на Воздвиження дотримуватися строгого посту. Навiть якщо це свято випадає на недiлю, пiст не вiдмiняється. У цей день варто вiдмовитися вiд забав, а також обмежити себе в їжi ­ не можна споживати м’ясних та молочних продуктiв.Та й народі кажуть, що на Воздвиження треба поститися, щоб життя було вдалим.

На Воздвиження не можна починати важливих справ, бо все піде прахом. А після служби  Божої варто очистити дім від нечисті. Для цього необхідно окропити святою водою кожен куток, читаючи молитви.

Тільки на Воздвиження в новому храмі ставлять дзвони і хрести на маківці. 

За народними традиціями, до 27 вересня треба прибрати весь урожай з поля ­ викопати картоплю, зiбрати кукурудзу та всi фрукти, посадити дерева. Пiсля Воздвиження починається справжня осiнь. Дехто у День Чесного Хреста пече картоплю, вiдзначаючи таким чином закiнчення збору врожаю.

27 вересня у вирій відлітають останні птахи. Старі люди кажуть, той, хто побачить останній відліт птахів цього дня, може загадати бажання, і воно обов’язково збудеться…

А ще українцi здавна вiрили, що цього дня закривається земля. Усi плазуни до Воздвиження поспiшають сховатися у свої нори. Саме тому лісівники не радять 27 вересня ходити до лісу, бо “гадина не спить”. Змії і вужі кубляться на пеньках, востаннє вигріваються на сонечку перед холодною зимою… Надвечiр плазуни сховаються у землю i не виповзатимуть аж до Благовiщення. За народною легендою, змія, яка вкусить людину на Воздвиження, до нори не доповзе – їй сил не вистачить.

На Воздвиження осінь до зими швидше рухається, закінчується бабине літо й починаються осінні холоди. 

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета