06 липня 2022 року
03:59:13

Суспільство

Який експеримент планує провести держава над військовими в зоні АТО?

30.07.2015 09:24

30.07.2015

Незабаром кожен військовий отримає індивідуальну карту забезпечення, на якій будуть фіксуватися видані йому форма, взуття та бойове спорядження і якою він зможе користуватися також при отриманні їжі в їдальні, запевняє Президент Петро Порошенко.

 

Прізвище та рівень забезпечення кожного бійця по закодованих каналах можна буде ефективно перевірити в режимі он-лайн. “Ця система покладе край корупції, – наглошує Глава держави. – Все це буде відслідковуватися по всьому ланцюжку, починаючи від начальника роти і закінчуючи керівником служби забезпечення Міноборони”.

Як розповіли “Сегодня”,у Міноборони, карти харчування та речового забезпечення для військових будуть випущені у вигляді пластикових карток. Поки їх введуть в якості експерименту. Президент анонсував введення з жовтня, але так швидко реалізувати проект повною мірою навряд чи встигнуть, пояснила радник замміністра оборони Юрія Гусєва Наталія Воронкова. На впровадження його в масштабах країни може піти півроку-рік, адже в частини повинні завезти карти і планшети, що міняють дані на них, і навчити з ними працювати.

“У майбутньому ми хочемо зробити єдину пластикову карту, на яку будуть заноситися всі дані про видачу харчування і форми. Але поки ми в одних частинах введемо карти з харчування, в інших – карти по речовому забезпеченню і подивимося, як це буде працювати, – каже Воронкова. – Якщо все буде добре, запустимо у всіх частинах. На карті будуть певні накопичення, які будуть списуватися у міру отримання харчування. Така карта зафіксує видачу, наприклад, нових берців замість загублених або пошкоджених, а також втрату і нестачу якихось речей”.

Як пояснюють автори проекту, в карту занесуть дані про розмір взуття і форми, щоб військовослужбовець отримав відповідний комплект. Дані про забезпечення будуть на планшетах у керівників військових частин у закритій електронній базі.

Крім того, з 14 серпня впроваджується також проект e-здоров’я, але поки тільки на базі Київського військового госпіталю: дані про поранення людини відразу ж будуть надходити в мережу, і лікар буде мати до них доступ ще до надходження людини в госпіталь. “Інформацію в голосовому форматі зачитає лікар швидкої, і програма переведе її в електронний формат. Дані військових занесуть в базу, але вони будуть дублюватися і в паперовому вигляді“, – зазначає Воронкова. А пересування екіпажів швидкої допомоги в прифронтовій зоні хочуть відстежувати он-лайн.

Ідея про введення карток – позитивна, вважає військовий експерт Антон Михненко: “Це зменшить кількість паперової тяганини, і добре, якщо сам військовослужбовець зможе зайти в свій електронний кабінет і проконтролювати, що йому поставили, чого не додали, згадати, коли йому видавали той чи інший елемент бойового спорядження. Зручно буде відслідковувати процес Міноборони та іншим контролюючим органам. Але важливо, щоб ці дані не потрапили до ворога, який побачивши, що людину не забезпечують спорядженням або не виплачують гроші, не спробував на нього вплинути.

Бійці до нововведення ставляться обережно. “Що завадить внести на карту не ті дані і підзаробити на зайвих комплектах форми? – каже боєць Нацгвардії Олексій. Так-то переводити все в електронку зручно, але тут головне, щоб було покарання за недостовірну інформацію”.

Джерело: “Сегодня” .
 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета