17 травня 2021 року
17:09:51

Суспільство

Про що “мовчать” аватарки тернополян?

09.04.2015 13:08

Дата: 09.04.2015

Хочете дізнатися про людину – знайдіть її у соцмережі. Дописи і фотографії найкрасномовніше можуть розказати про характер і натуру її «власника». Хоче інколи це може бути  звичайною ілюзією. Тож, чи можна «прочитати» характер людини за  аватаром у  соцмережі TopNews запитав у тернопільського психолога Ігоря Лубківського. –  Аватарки нас ніхто не змушує обирати саме таким чином, щоб це якоюсь мірою свідчило про нас самих чи про наші уподобання, – пояснює. – Звичайно може бути й таке. Але тільки там, де ситуація неявно цього вимагає, де так прийнято. Наприклад, на молодіжних сайтах, сайтах письменників-початківців, чи, іноді, на деяких політичних форумах. Однак в більшості випадків в Інтернеті такої вимоги немає, там кожен робить те, що сам вважає за потрібне – а тому вибір аватарки може мотивуватися звичайними банальними повсякденними причинами. Наприклад, тим, що хтось одночасно зареєстрований на багатьох форумах, і тому йому зручніше ставити всюди один і той же аватар, або навпаки – ставити різні, бо на одному форумі він говорить про себе всю правду, а на іншому – приховується за видуманим іменем чи «використовує» для спілкування якусь іншу частину самого себе. Або, наприклад, тим, що йому не подобаються якісь кольори. Або просто тим, що всі інші аватари він вже перепробував, а такого, як поставив зараз – ще ніде не використовував. Звичайно, в якійсь мірі це теж свідчить про людину, але не настільки однозначно, щоб про неї можна було сказати просто і тупо – хто ставить вовка, той виставляє напоказ свою агресивність, а хто котика – той лагідний і ніжний. Бо для того, щоб знати чому вони так роблять, треба, як і в реальному житті, знати індивідуальну історію кожної людини. Яку Ви в Інтернеті, на відміну від реального життя, в більшості випадків просто не знаєте. Навіть тоді, коли про цю людину там є маса інформації. Тому що Інтернет і реальне життя – це не одне і те ж. І люди там трохи інші, ніж в реальності.

По аварці можна дізнатися, які проблеми  є у дитини

– Те ж саме стосується і дітей. Скажімо, якщо Ваша дитина виставляє агресивний аватар – це ще не означає, що в неї якісь проблеми, чи що вона зразу ж хоче знищити весь світ. Або навпаки – світ хоче знищити її. Так, в малюнках дитини можна побачити її приховані проблеми, це правда!
Але в цьому випадку, коли вона малює щось на папері, проявляється та ж закономірність, що і в психологічних тестах – тоді дитина знає чи надіється, що її малюнки хтось побачить, це такий її спосіб комунікації з зовнішнім світом. Особливо тоді, коли іншої можливості це зробити в неї немає. Наприклад тоді, коли в неї немає нормального емоційного контакту з власними батьками. Інтернет – це видуманий світ, щось на зразок інтерактивного мультфільму. Тут якщо хтось щось і бачить в Інтернеті, то переважно не той, що в цей момент знаходиться поруч з тобою. Тому тут можна безпечно приміряти на себе різні ролі – супергероя, казкової принцеси, шпигуна чи навіть дракона.

До того ж діти, принаймі доти, доки вони залишаються дітьми (ну хоча б до завершення пубертантного періоду), більше живуть не власними уявленнями, яких у них ще надто мало, а тим, що вони чують і бачать від інших. З телевізора, від батьків, від дорослих, від своїх ровесників і їхніх батьків. Тому якщо батькам здається, що їхня дитина щось не таке, як треба, виставляє в Інтернеті, то в більшості випадків це проблема не самої дитини, а її оточення. Хоча іноді так, певна небезпека в тому може бути – щоб дитина не почала плутати видуманий Інтернет-світ з реальним і щоб не привнесла щось звідти сюди. Бо тут в неї тільки одне життя, тут вона не супергерой і тут не можна без серйозних наслідків для себе стрибати з дахів, чи постійно переходити вулицю на червоне світло.

Відсутнє фото – як знак протесту

– Далі, які ще можуть бути мотиви в виборі «аватару», якщо людина ховається за аватаром в соціальних сітках, це може означати не тільки те, що вона щось приховує, але й те, що просто в якомусь іншому місці вона надто часто «мелькає» і вже втомилася від цього (ну приміром я іноді публікую статті на різних Інтернет-сайтах, під кожною з яких «торчить» моє фото – і мені цієї «відкритості» вже реально забагато!).

Так само як і зворотнє бажання виставляти своє фото всюди і навіть там, де це й справді прийнято (в тому ж Фейсбуці) може означати не тільки те, що людина нічого не боїться, чи те, що вона відкрита, але й те, що людина занадто нарцисична (самозакохана). Що, правда, не смертельно. Або навпаки, якщо людина не хоче виставляти своє фото – то може це просто її протест проти загальноприйнятих норм поведінки, бо вона не звикала бути такою, як всі.
Ну і так далі – варіантів тут може бути дуже багато. Єдине, що ще можна додати, що аватари тварин, наприклад, можуть означати ще й певне «підключення» до енергії предків, бо за легендою, наші предки колись поклонялися тваринам, прагнучи таким чином взяти в них якусь частину їхнього характеру і їхніх здібностей.

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua