06 липня 2022 року
22:12:32

Суспільство

Не маємо права забути! (відео, фото)

19.11.2015 14:55

19.11.2015


Конференцією “От де, люди, наша слава, слава України” розпочалась у Тернополі низка  заходів, присвячених Дню Гідності та Свободи.

У стінах Тернопільського національного економічного університету 19 листопада зібрались  учні-лідери, учні-волонтери міських шкіл, студенти, педагоги, керівники освітніх закладів, викладачі вишів, представники міської влади та громадськості.

Розпочалась конфереція показом світлин історичних подій, що змінили країну. За мить перед очима промайнули надії та сподівання мільйонів українців, що промінчиком віри в зміни пробивались крізь дим від палаючих шин.  На тих світлинах — Героїв Небесної Сотні, котра стали янголами хоронителями нашої України, котрі з небес моляться за нас, додаючи сил і наснаги до боротьби. З вшанування хвилиною мовчання їхньої пам’яті і пам’яті всіх новітніх Героїв і розпочалась конференція.

“Сьогодні цією конференцією у стінах Тернопільського національного економічного університету відкривається ціла низка заходів, присвячених вшануванню річниці початку Революції Гідності, – зазначив у вітальному слові заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.Революції, яка змінила Українську державу і продовжує її змінювати. Революції, яка підняла на щит почуття, що тривалий час затоптувалося ворогами української держави і ворогами українців, почуття гідності. Саме це почуття стало основою назви нової Революції. Я певен, що Революція продвожується, і вона буде мати ще свої перемоги в майбутньому. Я певен, що ця Революція буде змінювати і надалі українців та робити їх більш сильнішими, більш відповідальними, більш патріотичними”.

Леонід Олексійович передав учасникам конференції вітання від міського голови Тернополя Сергія Надала та висловив щиру подяку всім, хто “в скадний час листопада-грудня-січня-лютого 2013 та 2014 року стали чолі процесу зміни держави, які, не боячись репресій і труднощів, загрози здоров’ю та життю, все таки виявили сміливість, і виявили свою гідність”.

{youtube}39SlJW1w2Lg{/youtube}

“Минуло два роки, а ми до сьогодні однозначно не можемо сказати чи це свято, чи це День пам’яті,  – зауважив студент юридичного факультету ТНЕУ Володимир Карий. З одного боку так, — це свято перемоги світла, добра, справедливості  над темрявою, корупцією, тією тотальною несправедливістю і диктатурою одного режиму, однієї сім’ї. А з іншого боку –  це День пам’яті, адже то велика трагедія, коли в центрі європейської столиці гине понад сотню мирних людей”.

“Ці події показали, що в Україні народилась не народність, а нація, – наголосила старший викладач ТНЕУ Ірина Недошитко. Революція і справді ще триває. Ми змінили владу, але ми впустили на свої терени війну. На сьогодні ми втратили частину території, ми щодень втрачаємо наших громадян, але я переконана, що ми гідно відстоїмо свою державу, що ми будемо гідною європейською нацією, і ви, наше майбутнє, це всім доведете у скорому часі”.


“Ми зібрали  вас сьогодні тут,  щоб вселити дух віри, і щоб ви йшли під гаслом “Не маємо права забути!”, – констатувала директор Тернопільського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-правовий ліцей №2”   Інна Іванюк. Ми не маємо права забути Майдан, ми не маємо права забути Небесну Сотню, ми не маємо права забути тих, хто загинув і гине зараз на сході, виборюючи нам життя”.

Інна Володимирівна відзначила, що серед учнівської молоді міста дуже багато лідерів, волентерів, тих, котрі були дуже активними під час Революції Гідності та залишаються активними й нині. Вісімдесятьох з них чекають відзнаки. Вручено їх буде під час флешмобу, що днями відбудеться на Театральному майдані міста.

Завершилась конференція тим, з чого й починалась: світлинами тих звитяжних і водначас трагічних подій.

“За кілька місяців патріотизм українців виріс у кілька разів більше, ніж за всі роки незалежності країни, – відзначила учениця правового ліцею №2  Анастасія  Цупко. Революція відбулась не лише в політичному житті країни, найперше вона відбулась  у нас самих, у нашій свідомості,  – резюмувала вона. – Дуже вдало підмитив хтось, що, шукаючи Європу, ми знайшли Україну.  Ось у цьому й істина”.


{youtube}-P6kbLImM10{/youtube}

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета