24 травня 2022 року
17:48:19

Суспільство

Україна очима героїв

23.05.2018 05:41

«Ми вмираємо за Україну — це слава для нас. А ви продовжуйте боротьбу за неї — це наказ для вас!».

 

Такі напутні слова отримували свого часу юні повстанці від старших побратимів. І сьогодні, в День Героїв, старенькі ветерани УПА адресують їх молодим наступникам. Та чи не за таким наказом жили й боролися лицарі Київської Русі, козаки Гетьманської Доби, опришки, січові стрільці?.. Чи не так нині міркують захисники східних кордонів України, котрі взяли до рук зброю не заради пільг і заробітку, а за чоловічим покликанням і з обов’язку перед Батьківщиною?

А яку саме Україну відстоювали і відстоюють її герої? Чи таку, в якій ми сьогодні живемо? Ось що сказав із цього приводу 90-річний учасник УПА Іван Кужда з Купчинців Козівського району, котрого в святкові травневі дні відвідали «народноконтролівці»:

— Не за таку Україну, яку маємо нині, ми боролися. За яку? Відповім тільки одним спогадом. Їдемо ми якось із ройовим фірою до села по сіно. Бачу: в полі стоять копички. То я й запропонував узяти їх, щоб не наражатися на небезпеку, бо в селі могла бути засідка. А ройовий каже: «Юний друже, це сіно або бідної вдови, або нещасних сиріт, бо надворі вже жовтень — господарі своє звезли додому. Якщо ми його зараз заберемо, то що подумають люди про УПА? У селі є станичний — він знає, хто може нам дати в’язку сіна, хто — дві, а хто — чотири…» Мій побратим не знав, чи повернеться до лісу живим, але про бідну вдову й нещасних сиріт думав найперше. За таку Україну ми боролися…

Сьогодні минає 80 років відтоді, як у Роттердамі вбили Євгена Коновальця. У травні пішли з життя Симон Петлюра, Микола Міхновський. Вічна пам’ять і шана полеглим борцям за волю України. Здоров’я, довголіття і поваги — живим. А героям сьогодення й майбутнього зичу вибороти для прийдешніх поколінь таку Україну, за яку не шкодували життя герої, боротьба яких уже стала історією.

Володимир ШВАЙКА,

голова обласної організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль».

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета