23 червня 2021 року
08:56:07

Суспільство

Сьогодні Тернопільський суд розгляне унікальну справу на 15 мільярдів гривень

16.12.2016 06:53

16 грудня Тернопільський господарський суд розгляне позов іноземних інвесторів – власників облігацій «Мрії» – про визнання боргів 68 компаній агрохолдингу на суму 573 мільйони доларів (15 мільярдів гривень).

 

Це перший випадок в історії України, коли бондхолдери, серед яких такі великі міжнародні фонди, як DuPont, Argentem Creek Partners, звертаються до українського суду з позовом про стягнення заборгованості з поручителів – дочірніх компаній холдингу-емітента облігацій.

Поряд з реструктуризацією боргу Агрохолдингу в розмірі 1,1 млрд дол., експерти вважають прецедент розгляду такої справи українським судом вирішальним для інвестклімату країни. Так, Олександр Паращій, глава інвестиційного департаменту ІК Concorde Capital, прокоментував Українським Новинам , наскільки важливо дати кредиторам можливість повернути хоч частину інвестицій.

  • «В цілому сам кейс «Мрії» погано впливає на інвестиційну привабливість. Інвестори повірили в перспективи нашого сільського господарства. «Мрія» була однією перших компаній, яка вийшла на міжнародні ринки капіталу. Дуже багато розчарувань з цим пов’язано. Сам обман і акціонерів, і кредиторів «Мрії» дуже погано вплинув на інвестиційний імідж України. А те, що кредитори зараз намагаються різними методами повернути хоча б частину вкладених грошей, то дуже важливо, щоб їм дали таку можливість. Держава повинна захистити активи цих інвесторів. Якщо кредитори «Мрії» доб’ються позитивного рішення суду, якщо у них вийде повернути хоча б 30-40% від вкладених в компанію грошей, то це буде великий успіх і це позитивно вплине і на імідж України, і навіть на імідж наших судів, наших виконавців. Тому вкрай важливо, щоб суд задовольнив позови кредиторів і все ж став на їхній бік», – підкреслив експерт.

Справа розглядається Тернопільським господарським судом – за місцем знаходження підприємств-відповідачів з найбільшими активами. Позов подала компанія BNY Mellon Corporate Trustee Services Limited, яка діє в інтересах усіх власників єврооблігацій, випущених Mriya Agro Holding PLC (Cyprus) при попередньому менеджменті сім’ї Гут в 2011 і 2013 роках. Сума претензії складається з непогашеної суми кредиту і відсотків з серпня 2014 року, коли «Мрія» оголосила дефолт по євробондам, не зумівши здійснити черговий платіж.

У Агрохолдингу позов вважають обґрунтованим і поділяють думку, що дана судова справа створить прецедент для всіх інвесторів в українські корпоративні єврооблігації.

  • «Рішення за позовом BNY Mellon до українських компаній Агрохолдингу «Мрія» перевірить позицію української судової системи щодо структури єврооблігацій, яка гарантується поручительствами від українських компаній емітента, – йдеться в повідомленні компанії. – Власники єврооблігацій «Мрії» розраховують на професіоналізм і компетентність української судової системи і впевнені, що ця справа стане своєрідним тестом для української правової системи на здатність забезпечити й захистити права інвесторів в разі невиконання поручителями своїх зобов’язань за поручительствами, пов’язаними з єврооблігаціями».

Нагадаємо, в серпні 2014 року «Мрія» не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов’язаннями і оголосила дефолт. Сукупна заборгованість агрохолдингу з урахуванням гарантій та поручительств, наданих «Мрією» компаніям, афільованим з сім’єю Гут, на момент оголошення дефолту становила 1,3 млрд дол. З лютого 2015 року контроль над активами «Мрії» перейшов до її кредиторів – переважно європейських і американських інвесторів – які прийняли рішення зберегти агрохолдинг. На початку лютого 2015 року був призначений новий менеджмент «Мрії», а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогоднішній день складає 1,1 млрд дол.

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930