Суспільство
Щоб доправити тернополянку до лікарні, довелось викликати рятувальників
30.10.2015
Для того, щоб доправити приблизно 70-літню тернополянку до лікарні, працівникам швидкої допомоги довелось пізно ввечері 29 жовтня викликати рятувальників.
Жінка мешкає на другому поверсі одного з будинків, що на проспекті С. Бандери. Через надмірну вагу, медики не змогли самостійно транспортувати хвору.
На допомогу прийшов Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області.
До слова, випадки, коли через надмірну вагу пацієнта медикам доводиться звертатись за допомогою до рятувальників в Україні не поодинокі. Адже кількість гладких українців активно зростає.
Згідно з офіціними даними, зайву вагу вже мають 26 відсотків жінок і 16 відсотків чоловіків. Серед основних причин ожиріння: малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, шкідливі звички, захворювання, що викликають порушення обміну речовин.
Гладшає і світ. Згідно з офіційними даними ВООЗ, за останні чотири роки кількість людей з ожирінням виросла з 11,5 відсотків (565 млн чоловік) до 13 відсотків (670 млн), і продовжує стрімко зростати. Якщо надалі тенденція не зміниться, то до 2025 року від ожиріння будуть страждати вже близько 17 відсотків населення планети.
Крім цього, були наведені дані по людям з надмірною вагою, ще не досягли ожиріння. Їх кількість також стрімко зростає, і може досягти 2,7 млрд до 2025-го року проти двох мільярдів в 2010-му.
Всесвітня організація охорони здоров’я також прогнозує до 2030 року безпрецедентний рівень ожиріння в Європі. Згідно з їїї даними, з проблемою ожиріння в найбільшій мірі зіткнуться Ірландія, Греція, Іспанія, Австрія та Чехія. Значно додасть в цьому показнику і Швеція.
Декотрі країни вже почали пристосовуатись до обслуговання хворих з різним ступенем ожиріння. Особливо медичного. Так, у Данії, де кожен сьомий мешканець потерпає від надмріної ваги, шпиталі закуповують більші та міцніші ліжка, операційні столи та карети швидкої допомоги.