30 вересня 2022 року
13:50:10

Суспільство

Через створення госпітальних округів люди масово покинуть села на Тернопільщині

13.05.2017 09:44

Поділ районів на частини, укрупнення медичних установ по області призведуть до так званої планової урбанізації Тернопілля та знищення медичної сфери в області.

 

Такі прогнози щодо медичної реформи, яку планують впроваджувати на Тернопільщині вже найближчим часом, озвучив в ефірі радіопрограми «Голос громади» депутат обласної ради, голова фракції ВО «Свобода» в облраді Олег Сиротюк 11 травня.

  • ‒ Фактично ми отримаємо чотири центри – госпітальні лікарні, які на фоні реклами цього процесу отримують додаткове фінансування на медичне обладнання. Але в той же час ми отримуємо районні номерні лікарні, які будуть поступово оптимізовуватися, будуть скорочуватися працівники і фактично у всіх інших населених пунктах, там, де не плануються центри госпітальних округів, медицина приречена на самоліквідацію. Тому що концентрація ресурсу і спеціалістів лише в чотирьох лікарнях області призведе до перетікання кращих спеціалістів, і по факту за кілька років лікарні дуже багатьох районів можуть опинитися в стані, коли вони нікому не потрібні, ‒ зазначив Олег Сиротюк.

Депутат наголосив, що медична реформа такого плану тягне за собою ряд проблем: мешканці сіл покидатимуть свої населені пункти, щоб бути ближче до міста, власне, до центру госпітального округу; полишені земельні ділянки в селах поступово укрупнять та приватизують агрохолдинги. Висловити свій протест 10 травня на четверте пленарне засідання п’ятої сесії Тернопільської облради приїхали представники кількох районів.

  • ‒ На сесії були присутні люди зі Зборівського району, Лановецького, Чортківського, приїхали зі своїми проблемами, тому що, на жаль, на місці вони не отримали якоїсь реакції, на побачили, що влада вирішує ці питання. Зокрема представники Зборівського району надзвичайно обурені баченням влади стосовно утворення госпітальних округів. Адже згідно цієї нової медичної реформи планується Зборівський район розділити на три частини. Частина району згідно цієї реформи повинна обслуговуватися в Кременецькому госпітальному окрузі, відповідно їздити в Кременець за наданням медичної допомоги. Частина – у Бережанському госпітальному окрузі. І три населені пункти – в Тернополі. Звичайно, людей це обурює. Чому влада пішла на такий крок, що Зборівський район розірвано на три госпітальні округи, ніхто не розуміє. Можливо, влада в перспективі планує формувати укрупнені райони, можливо саме таким чином патріотичний Зборівський район розшматовано, щоб знівелювати той вплив і ту історію, яку має район і патріотичні його мешканці.

Олег Сиротюк також зауважив, що усі питання, які стосуються утворення госпітальних округів на Тернопільщині, обговорюються за «закритими дверима», тобто область достатньо не проінформована.

  • ‒ Наша вимога, і це позиція фракції ВО «Свобода», – організувати в рамках сесії облради відкриті громадські слухання, де можна заслухати про плани реформування медичних округів і створення госпітальних центрів від Управління охорони здоров’я, де будуть присутні голови всіх рад, громад, громадський сектор. Щоб не допустити необдуманої оптимізації в важкій ситуації заміть того, щоб її привести в порядок, – підсумував депутат облради.

Розмови про створення в Україні госпітальних округів ведеться ще з кінця минулого року. Передбачається, що один такий округ повинен обслуговувати населення не менше 120-200 тисяч, а відстань до нього від усіх районів – не перевищувати 60 кілометрів та 1 години часу добирання. На Тернопільщині за проектом госпітальних округів має бути три – Кременецький, Чортківський та Тернопільський.

 

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета