24 січня 2022 року
10:17:26

Суспільство

Це тест на те, хто ми і чи не даремними були стільки смертей

05.02.2016 14:48

05.02.2016

З проханням стати на захист учнів тернопільського училища Ресторанного сервісу та торгівлі до правоохоронців та громадських активістів звертаються предстаники мас-медіа.

Стверджують, після того, як правда вилізла нагору, директор училища Андрій Каплун чинить тиск на вихованців та їхніх батьків. Усіх, хто посмів бодай рота відкрити на камеру, як ток ажуть, – жорстоко пресують.

Увага усім! Учні училища ТВПУ потребують допомоги! Громадськість, журналісти, юристи, впливові люди. Прошу у вас допомоги для цих дітей. Давайте разом привернемо увагу до цієї проблеми. Бо мені здається, що після усіх матеріалів, статтей, репортажів і вчорашнього ефіру на ІНТБ Оленки Герасименко, Каплун і його компані так і нічого не зрозуміли. Далі гнуть свою позицію.

Найпркріше те, що розправляються з дітьми та адекватними педагогами. У всій цій ситуації дивує позиція поліції та слілчого, який веде цю справу. Коли йому були надані факти, що діти реально як кріпаки працюють на гектарних городах директора, то він відповів, що закон дозволяє з 16 років працювати. Тепер питання до Олександр Богомола: вас слідчі професійно-непридатні? Чи це свідоме блокування розслідування? Невже дійсно поліція думає, що директор може використовувати працю учнів у себе на городі?! Є інформація, що директор заявляє в училищі, що всі проблеми порішав і справу проти нього закриють? Пане Олександре – з ким він порішав?

До друзів журналістів та громадських активістів. Давайте разом захистимо учнів, якщо правоохоронці не можуть чи не хочуть?!!!!!!!!”, – написала в соцмережах журналіст Зоряна Довгань-Яремишин.

Коли відверто, то, не віриться, що в постмайданній Україні таке можливо. Хочеться спитати: де наші шановні голови ОДА, обласної ради, міста, активісти? Чому мовчать?  Невже царькові Каплуну все зійде з рук? І це після такої кількості крові пролитої за те, щоб українці врешті були не рабами, а господарями на своїй землі?

Та раби ми, раби, коли миримось, виправдовуємо, боїмось. Коли все можна порішати і витйи сухим із води. Зрештою, хто пояснить мені, чому пан Каплун взагалі на час проведення слідчих дій може спілкуватись і навіть тиснути на учнів та їхніх батьків? Підкажіть статтю чи закон, де таке написано?

Завжди дивувалась чому ми, українці, дозволяємо настільки принижувати не те, що себе, а своїх дітей. Це ж тільки на зоні зеків за провину ставлять на коліна, змушують драяти парашу, гнути спину на пахана. Чим скажіть, Каплун не пахан?  Чому людські діти чи сироти, мусять батрачити на його городах? Чи наша держава поволі перетворюється в зону?

Чи може, в театр абсурду? Бо, коли так і далі піде, то скоро справу доведеться заводити на учнів за те, що своїїм вчинком знеславили добре ім’я й талант директора Каплуна та завдали йому стільки клопоту. Вони вибачатимуться і терпітимуть, а їхні  батьки  ще  й виплачуватимуть матераільну компенсації за моральний дискомфорт, ніби то не над їхніми дітьми  привселюдно знущались.

Моя бабуся любить повторювати: українці, хоч бідні, але гідні. Я вірила їй, але, якщо все ж цей горе-педагог не буде покараний, а залишиться на своїй посаді та ще й знайде підтримку в окремої когорти людей, не віритиму . Бо це неправда. Нема гідності в того народу, котрий дозволяє принижувати гідність власних дітей, котрий стає підніжкою тих, хто має владу та сауну студенському гуртожитку.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета