06 липня 2022 року
03:34:51

Суспільство

Тернополянка розповіла 5 міфів про життя в Америці

15.06.2015 07:45

15.06.2015

Тернополянка Катя Болсунова вже два роки мешкає в Сполучених Штатах Америки. Спеціально для TopNews вона розповіла п’ять міфів про життя в Америці:

 

Отже, міф номер 1: американці сидять у фастфудах і їдять макдональдівську їжу. Заперечую: це не так. І далеко не ходитиму, щоби підтвердити свою думку. Ось мої сусіди, дві молоді сім’ї. Вирощують у себе на подвір’ї всяку огородину, і навіть тримають курей та кроликів. І це при тому, що ми живемо у центрі міста, а не на окраїні, де більші земельні ділянки і більше можливостей для садівництва та мініфермерства. Більше того, ми минулого року разом закривали аджику та томатну пасту із власноруч вирощених овочів. І час від часу обмінюємся рецептами смачних страв та десертів.

Міф номер 2: всі американці товсті. Чому? Читайте пункт 1.

Але мало не щодня я бачу людей, які о 6 ранку встають та звершують ранкову пробіжку. Та й взагалі, не тільки зранку. І не тільки в будні дні. Коли приходять вихідні треба мати щастя, щоб знайти вільне місце в парку (а парків у нашому місті тільки поблизу нашого дому цілих три 3 штуки): з сім’ями, з друзями вони смажать гриль (не без цього, звісно), а після цього активно відпочивають, грають волейбол чи баскетбол та інші спортивні ігри. В цей же час інша частина американців вдягає навушники, рюкзаки, шоломи, і відправляється бігати в парках, ходити в походи, їздити невеличкими групами на велосипедах. Розумію, що факти говорять самі за себе, і що Америка лідирує за кількістю людей з надлишковою вагою, але ніколи у нас в Україні я не бачила, щоб люди так масово активно відпочивали і піклувалися про своє здоров’я.

Міф номер 3: гроші тут падають з неба.

Знаю, – це перебільшення. Та багато-хто з українців вважає, що гроші в Америці навіть кури не клюють, і що тут запросто можна стати мільйонером. Так, можливості для розвитку та бізнесу тут сприятливіші, ніж в Україні, не потрібно платити хабарів, щоб отримати якись важливий папірець. Але для того, щоб чогось досягнути, потрібно працювати. Працювати по-справжньому. Деякі магазини відкриті вже о 6 ранку, і у них досить покупців: люди поспішають витягнути з дня якомога більше. І чесно скажу: багатьом українцям потрібно рівнятися на те, як працюють тут, у загниваючій Америці, «ліниві американці».

Міф номер 4: в Америці хороша медицина та хороші дороги.

Ну, не може ж бути в цій країні все ідеальним. На щастя, поки не доводилося відвідувати лікарів, але за розповідями друзів, найкращі лікарі тут – емігранти. Дуже часто так звані доктора бездумно приписують ліки, а по-справжньому вникають у корінь проблем – одиниці.

Звісно, тут ніхто не відмовить тобі у госпіталізації, і не скаже: ти спочатку заплати, а ми тебе потім вилікуємо. Але знайти хорошого спеціаліста – це ще та задача. А ось по ямам доводиться їздити практично щодня: місто постійно будується і перебудовується; виростають нові будинки та офісні будівлі, і вся дорога полатана/пошматана, і нічим не краща від доріг у рідній Україні. Здогадуюсь, що дана ситуація спостерігається не по всій Америці, а лиш в деяких її частинах та місцях. Та попри те, це не надто приємний факт. А, може, я просто вже звикла до кращого?

Міф номер 5: Не всі американці – безнадійно бездуховні. І тут справді багато добра. Люди літають в Україну, щоб усиновити дітей, їздять у місіонерські поїздки, будують будинки біднякам в Мексиці чи Уганді, відправляються з гуманітарними місіями в Азію чи в далеку від цивілізації Африку. І необовязково це роблять багаті люди. Як каже подруга: в її житті часто траплялися люди, котрі, маючи зовсім невеликий прибуток, віддавали та жертвували на потреби інших майже все, що мали. І хоч ми, українці, гостинний народ, та не можу похвалитися такою жертовністю серед нас, на жаль.

Розповісти вам про все в Америці в одній публікації мені і так не вдасться, тому чекайте продовження історій.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета