05 грудня 2021 року
23:21:18

Суспільство

Тернопіль може залишитись без теплої води?

04.08.2016 12:04

Працівники комунального підприємства “Тернопільміськтеплокомуненерго” вимагають у керівництва виплатити їм заробітну плату за останні два місяці. Сьогодні вранці на подвір’ї підприємства зібралися його працівники і буквально засипали претензіями директора Андрія Чумака.

 Вимагали погасити заборгованість із зарплати й писати заяву на звільнення. Цікавилися, чому не отримують оздоровчих коштів, на що витрачаються внески членів профспілки, чому скорочення зачепило рядових працівників, а “кабінетні” штати тільки розширюються тощо. Навіщо столяру проходити сувору медичну комісію, ніби він льотчик-випробовувач? Як може в 57-річного чоловіка бути стовідсотковий зір? Чому не видають спецівок, путівок на відпочинок? Чому не заключені договори з ЖЕКами? Навіщо гріти стільки води, якщо тернополяни стали менше її споживати? Чому гаряча вода тече підвалами в каналізацію, адже це — гроші підприємства? 

Як зазначає “Вільне життя”, Андрій Констянтинович, відбиваючись від запитань не за адресою, пояснив, що зарплата на підприємстві залежить від ціни його теплової енергії. А її не дозволяють піднімати не директор, не міський голова, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Вона, за словами директора, незалежна і встановлює тарифи. “Вірю, що в нас законодавство виконується”, — додав Андрій Чумак.

Це дуже обурило людей — і вони вкотре запитували, чому на підприємстві не виконується Закон України “Про оплату праці”.

На вимогу пікетувальників вийшла начальник юридичного відділу КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Антоніна Решетуха й запросила ініціативну групу підготувати відповідні документи, аби узаконити наступний страйк.

Чому цей протест несанкціонований? Бо, за словами людей, начальникам наказали б не відпускати працівників. Тож нині зійшлися переважно пенсіонери, котрі в разі звільнення за непокору залишаться без зарплати, якої не отримують, проте з пенсіями.

Працівники підприємства вирішили: якщо до п’ятниці (тобто до нині) не дочекаються заробленого, із суботи припинять подавати Тернополю гарячу воду.

  • “Міська рада у червні вже виділяла кошти на виплату заборгованості з зарплати у сумі майже 5 млн грн, і на черговій сесії, яка відбудеться у серпні, планує виділити ще 4 млн 800 тис. грн”, — йдеться на сайті Тернопільської міської ради.

     

  • “Тернопіль — одне з небагатьох міст України, яке у літній період зберегло подачу гарячої води, — розповідає міський голова Сергій Надал. Чому інші міста припинили на цей час подачу гарячої води? Бо це збиткова діяльність. В основному ці кошти і є зарплатою працівників комунального підприємства”.

Оскільки влітку населення не оплачує за опалення, то КП “Тернопільтеплокомуненерго” не може власними зусиллями виплатити заробітну плату. Сергій Надал запевнив, що разом із директором підприємства шукає шляхи розв’язання проблеми.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Недавні записи
Мета