Суспільство
Тернопільські виші таки одні з кращих в Україні
Консолідований рейтинг вищих навчальних закладів країни 2016 року на підставі найбільш відомих рейтингів вишів: “ТОП-200 Україна”, “Scopus” і “Вебометрикс” уклав інформаційний освітній ресурс “Освіта.ua”.
Підсумкова таблиця включає 269 вищих навчальних закладів. У консолідований рейтинг потрапили всі вузи, що здійснюють підготовку бакалаврів та магістів і присутні хоча б у одному з перерахованих вище рейтингів.
На жаль, жоден з тернопільських вишів навіть до двадцятки не увійшов. Найвище з усіх у рейтингу розташувався Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя, посівши 26-27 місце, далі йде Тернопільський національний економічний університет – 28 місце, у Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка – 52, Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського – 58 , Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій – 232, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Т. Г. Шевченка – 237-239.
Тішить лише те, що ТНПУ ім. В. Гнатюка увійшов до ТОП-10 кращих педагогічних ВНЗ у консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України 2016 року, зайнявши дурге місце. А ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського посів 10 місце у ТОП-10 кращих медичних вузів у консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України.
Детальніге про рейтинги, що використовувалися при складанні консолідованого рейтингу вузів України:
“ТОП-200 Україна” – у рейтингу діяльність вищих навчальних закладів оцінюється за допомогою агрегованого показника (інтегрального індексу), який формується на підставі індикаторів прямого вимірювання (80%), експертної оцінки якості підготовки випускників ВНЗ представниками роботодавців та академічного співтовариства (15%), а також з використанням міжнародних наукометричних і веб-метричних даних (5%).
Рейтинг “Scopus” – результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками у наукових виданнях. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.
Міжнародний рейтинг “Вебометрикс” – ураховує кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вузу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів (іншими словами, змістовну та інформаційну активність сайту навчального закладу). Рейтинг “Вебометрикс” публікується двічі на рік.