06 липня 2022 року
03:49:58

Суспільство

Тернопільські студенти презентували власні соціальні проекти

04.03.2015 14:12

Дата: 04.03.2015

20 лютого 2015 року в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В.Гнатюка відбулися підсумкові презентації традиційного  Конкурсу магістерських робіт розвитку міста та громади  (за проектом-ініціативи  «Громада і місто»).

Офіційне відкриття Конкурсу відбулося 16 лютого, перед учасниками виступили: громадський діяч, письменник, заслужений діяч мистецтв України Олег Герман, директор Тернопільської української гімназії ім. І. Франка Анатолій Крижанівський, президент клубу Ротарі м.Тернополя Сергій Ревуцький, учасник АТО Сергій Мусіхін, виконавчий директор ГО «Гуртом!» Ігор Ковалик, голова МО «Гармонія-М» Дмитро Вакуленко, представники кафедри інформатики та методики її викладання доценти Надія Балик і Галина Шмигер. Всі виступаючі були запрошені до складу  команди журі Конкурсу.

Магістрантам 25 різних спеціальностей  було запропоновано створити,  відповідно до 10 новел Української  Хартії вільної людини, свій варіант популяризації викладених ідей як основні світоглядні цінності українського суспільства.

Майбутні педагоги, застосовуючи знання надані в університеті та пройшовши, підготовлені викладачами кафедри інформатики, тижневі тренінги, продемонстрували бачення Української  Хартії вільної людини, нестандартно  розкрили в невеликих презентаційних медіа-продуктах (5-7 хв.) важливість моральних, духовних цінностей суспільства. Формати реалізації задуму були обрані різні: у формі тематичних виховних годин, заходів у школах, розробка електронних ресурсів, медіапродуктів для розповсюдження та інше.

Особливо потрібно відзначити наставників – тренерів, котрі за 4 дні за допомогою інноваційної методики зуміли створити проектні команди, до складу яких входили представники різних спеціальностей.

В процесі навчання ми готуємо багато проектів, медіапродуктів, але всі вони націлені на навчання. Такого ж досвіду у суспільній сфері – мало. Цікаво було працювати у групах, коли, наприклад, філологи працювати із математиками – здається різні спеціальності, але результат тим і цікавіший, що є поєднання відмінних типів мислення, такби мовити, – розповідає студентка групи мЖур-1 Оксана Крепка.

Одним з підсумків Конкурсу, за ініціативи Кафедри інформатики і методики її викладання ТНПУ ім.В.Гнатюка, стартував освітній стартап «РОЗРОБКА МЕДІАРЕСУРСІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ВІДКРИТОГО «COLEARNING» ЦЕНТРУ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ІДЕЙ УКРАЇНСЬКОЇ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ».

Послідуючим продовженням проекту планується презентація продуктів проекту і використання методик  викладачами, вчителями, лекторами,  громадськими активістами на  виховних заходах та уроках в школах для учнів,  для організації диспутів стосовно значення моральних та духовних цінностей серед студентів,  на відкритих публічних лекціях,  семінарах, тренінгах чи трансляції в інтернет-середовищі для збагачення свого європейського світобачення громадян як на Заході так і на Сході України.

Кращими серед магістрантів в  Конкурсі магістерських робіт розвитку міста та громади визнані :

1 – е місце :

· Прийдун Степан та Майданюк Олена

тема «Бути активним громадянином» – проект «Сильніше ніж зброя»

· Федірко Ірина та Поха Христина

тема «Любити» – проект “Любов без умов”

2 – е місце :

· Куцик Руслан та Било Олена

тема «Бути українцем» – проект «Я українець і це вся моя біографія»

· Логінська Антоніна та Качурівська Оксана

тема «Бути лідером» – проект «Крок до лідерства (соціальна гра)»

3 – е місце :

· Вітяк Юрій та Баліцька Лілія

тема  «Бути активним громадянином» – проект «Мистецькі клітини. Імплементація в тіло».

Переможцям були вручені грошові премії та запропоновано реалізувати свої проекти в місцевих навчальних закладах. 15-16 квітня в Тернопільській гімназії ім. І.Франка на науково-практичній конференції  «Живімо за Українською Хартією вільної людини» ці молоді люди запрезентують перед старшими колегами результати своєї практичної роботи.

Сподіваємося що створений спільний інтелектуальний продукт, в якому поєднана праця молодіжного, академічного та громадського середовища Тернополя ,  стане ефективною моделлю вирішення актуальних викликів часу .

Ковалик Ігор

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета