01 липня 2022 року
22:33:44

Суспільство

Тернопільські школярі відчули атмосферу військових дій

17.05.2015 11:32

17.05.2015

Двісті одинадцятикласників Теребовлянського району перед здачею незалежного оцінювання на кілька днів виїхали у польовий табір. Хлопців зібрали учасники АТО та Самооборона Майдану Тернопільщини аби передати їм навички і підготувати до служби у війську. Пройти такий вишкіл школярі зголошувалися добровільно.

Вести військові дії у місті та правильно групою проходити кути будинків та вулиці. Таке не вчать ні на жодних уроках допризовної підготовки. На тернопільському вишколі, навпаки, умови бою наближають до реальних – з вибухами та димом. Після кілька годинних навчань – шикування та півгодини на відпочинок. Одинадцятикласник Богдан каже, на вишкіл брав з дому лише необхідне. За витримку та кмітливість Богдана інструктори призначили командиром групи.

Хлопець розповідає, що вперше відчуває за собою таку відповідальність. «Ми вчимося як правильно поводитися зі зброєю, відпрацьовуємо підходи на вулиці, переміщення в лісі. Я командир, дуже важко приймати рішення у групі. Це велика відповідальність. А якщо я прийму не правильне рішення, то всі можуть загинути через мене. Треба мати відповідальність на собі і переживати за кожного», — ділиться враженнями Богдан.

Під час трьохденного вишколу одинадцятикласники відпрацювали роботу в малій тактичній групі, на практиці вчилися як поводитися зі зброєю саме у місті. Окремо, хлопцям пояснювали, як виявляти та знешкоджувати розтяжку. Інструктаж проводив інструктор Микола Мамчур.

«Нова тема, яку раніше не вивчали у школах – це тактики. В даний момент учасники вивчають тактику ведення бою в місті, проходження кута Г-образного. Є ще багато різних тактик ведення бою, оборони. Усе це треба вчити, пояснювати», — розповідає Микола Мамчур.

Польовий вишкіл організували самооборонівці для того, щоб удосконалити уроки допризовної підготовки. Раніше побідний вишкіл проводили для вчителів цього предмету. Тепер нові навичики захисту та оборони випробують разом з одинадцятикласниками.

«Ми дуже довго боролися за те, щоб були відновлені уроки допризовної підготовки в школах. Ще взимку цього року ми провели вишколи для вчителів допризовної підготовки. Ті молоді хлопці, які десь підуть служити в армію, які зараз воюють на сході повинні навчатися нової методики, тому що та методика, яка зараз ще залишається в нашій школі вона ще була вироблена на кінці 80-их – початку 90-их років. І ми сьогодні бачимо, що війна повністю змінилася. Методи ведення війни змінилися і їх потрібно удосконалювати», — говорить голова Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.

Усі старшокласники за кілька тижнів здаватимуть ЗНО. Проте серед них вже чимало хлопців, які одразу після тестів планують піти до війська. Те, що на Сході країни зараз ведуться бойові дії майбутніх захисників вітчизни не лякає.

Джерело

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета