01 липня 2022 року
23:26:01

Суспільство

Тернопіль дбатиме про адаптацію дітей-сиріт

13.06.2015 11:38

13.06.2015

Допоможе їм увійти в доросле життя.

За ініціативи благодійного фонду «Майбутнє сиріт» уже три роки  проводять спеціальні тренінги, які допомагають зорієнтуватись у їх самостійному життя. Спілкуються на теми працевлаштування, правильного написання резюме, планування свого  бюджету та заощадження коштів на майбутнє, пише прес-служба департаменту освіти і науки ТОДА.

Ірина Вакалюк – психолог-волонтер фонду «Майбутнє сиріт», розповідає, що діти дуже задоволені тренінгами, їм цікаво навчатися кулінарному мистецтву, займатися пошуками роботи  на час літніх канікул. «Обговорення цих тем, допомагає розвиватись дітям після закінчення закладів інтернатного типу. Ми проводимо тренінги, психологічні розмови для вирішення проблем відчуття незахищеності та соціальної адаптації у суспільстві. Після цих заходів, у поведінці випускників  помічаються суттєві зміни: діти активно спілкуються, стають більш відкритішими, розповідають про себе, задають питання, які б могли їм допомогти у майбутньому. Вони почувають себе більш впевнено у присутності незнайомих людей та з задоволенням із ними спілкуються», – розповідає Ірина Вакалюк.

По завершенню кожного тренінгу, діти заповнюють анкети-відгуки, де розповідають про свої враження, побажання щодо наступних заходів та дають оцінку усьому почутому на цих навчаннях.

На даний час, у тренінгах подібного типу приймали участь 16 випускників, а в загальному до основ самостійного життя підготували 32 дитини (включаючи школярів 8-11 класів інтернатів та інших закладів подібного роду).«Діти мають можливість виїжджати за межі навчальних закладів та дійсно соціалізовуватись. Оскільки попередні роки програма була закріплена за школами-інтернами, зараз більш кращі умови для розвитку особистості для цих дітей. Ми можемо вивозити дітей за межі дитячих будинків та локалізовувати їх у тому середовищі у яке випускники прийдуть, після закінчення закладу, розпочнуть своє самостійне життя», – повідомив Андрій Назаренко, голова благодійного фонду “Майбутнє сиріт”.

Своїми враженнями поділилася й випускниця Струсівської школи-інтернату Мар’яна: «Я була на усіх заходах, інформація, яку нам розповідали  – дуже корисна. Нас навчили презентувати себе, правильно розприділяти кошти, вміло керувати своїм часом, вирішувати конфлікти, робити макіяж, доглядати за своїм обличчя та багато інших важливих речей. Я мала можливість особисто попрактикуватись у проведенні телефонної розмови з роботодавцями».

Сьогодні у Тернопільській області працює 15 освітніх закладів інтернатного типу, де навчаються близько трьох тисяч дітей-сиріт.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета