18 січня 2022 року
01:21:27

Суспільство

Мешканцям Тернопільщини варто знати: підводні камені “зеленої карти”

05.10.2016 14:50

Жовтень – листопад  перідо реєстрації на “Грін Карти” чи по-народному – “зелену карту”. 

 

Щороку уряд Сполучених Штатів Америки дає квоту на 100 000 виграшних заявок. Іміграційні візи отримають перші 50 000 переможців. Тож після перемоги треба відразу поспішити зібрати всі необхідні документи і записуватися на співбесіду в консульство. 

Віце-Консул Сполучених Штатів Америки Валері Рід і її асистент-перекладач Ірина Тимченко під час прес-конференції 4 жовтня роз’яснили  особливості популярної лотереї і процес її отримання, розповіли, що треба знати про диверсифікаційниу візу  США, щоби не бути ошуканим і процес отримання візи був чітким та прозорим. 

Валері Рід наголосила, що правдива реєстрація відбувається лише один раз на рік у жовтні – листопаді, а результати можна перевірити лише у травні! Кожен, хто володіє англійською мовою, може заповнити грін карту самостійно. Заповнити анкету не важко, треба запастися базовою інформацією та свіжим  фото (потрібне фото у електронному варіанті).

Зауважте, кожна людина має право подавати заявку (реєстрація грін карти) лише один раз на рік (тобто виступати у ролі головного заявника).  Чоловік і дружина, мають право кожен виступити у ролі головного заявника. Головний заявник вказує у своїй анкеті дружину/чоловіка та всіх своїх дітей віком до 21 року. Особи віком від 18 років можуть самостійно виступати у ролі головного заявника.

Мета лотереї “Грін Картa”, або диверсифікаційної лотереї, полягає у збільшенні розмаїття національностей на території Сполучених Штатів Америки. Тому під час її запровадження , у 1995 році,  перевага надавалася тим країнам, які за останніх п’ять років мали кількість емігрантів до США, що не перевищувала 50 тисяч осіб. Таким країнам дозволяється щороку брати участь у цій програмі. Відтоді й Україна бере участь  в цій лотереї. Скажімо, така країна, як Мексика не бере участі в цьому заході, бо вихідців із неї і так багато на території Америки. 

Ще донедавна диверсифікаційні візи громадянам України надавали в Польщі. Але, починаючи з 2012 року, видають ці візи вже на території України. Можна сказати, що за останніх п’ять років кількість українців, які щорічно емігрують до США за програмою “Грін Карта”, є досить стабільною.  Візи до США одержують  від півтори тисячі до 1700-1900 українців. Тернопільщина – найбільш активний регіон України,  (39%), на другому місці Івано-Франківськ (17%) і на третьому – Львів (13%). Інші регіони України мають значно нижчий процент активності. Цілком очевидно, що Західна Україна більш зацікавлена в еміграції, відтак мешканці цієї частини України роблять достатньо чіткі кроки в цьому напрямку. 

Американський дипломат  зупинилася на соціальному статусі  потенційних емігрантів,  який жодним чином не впливає на відбір у лотереї, адже це випадковий вибір, який робить комп’ютер. Лотерея не передбачає якихось окремих критеріїв для відбору. Тому неодружений чоловік має приблизно такі самі шанси, як одружена жінка. Відтак шанси виграти у лотереї – у всіх рівні. 

Що гарантує “Грін Карта” тим, хто стає переможцем лотереї? Виграючи “Грін Карту”, ви одержуєте можливість проживати та працювати в США, а також надалі одержувати пенсію, як і будь-який інший громадянин, який перебуває на території Сполучених Штатів з “Грін Картою”. Крім того, перебуваючи на території США з “Грін Картою” певну кількість років, яка визначена службою еміграції та натуралізації Сполучених Штатів, ви можете скласти іспит на отримання громадянства.

Віце-консул наголосила на тому, що потрібно  знати людині, яка вирішила реєструватися на участь у лотереїРеєстрація в лотереї “Грін Карта” відбувається виключно в інтернеті, на нашій офіційній сторінці, яка має адресу dvlottery.state.gov. Подання заявки на участь у лотереї є безкоштовною. Після завершення реєстрації ви отримаєте номер-підтвердження (confirmation number). Для того, щоб дізнатися про результат – виграли ви чи ні – ви заходите на цю саму сторінку і вводите цей номер. Це також безкоштовно. 

У разі, якщо ви виграли, ви подаєте анкету на отримання самої візи, а також проходите співбесіду. Ця послуга вже є платною. Частиною проходження співбесіди є медичне обстеження, яке також є платним. Під час самої співбесіди потрібно надати документи, що підтверджують ваш сімейний стан, свідоцтво про народження та інші офіційні документи, які необхідно зареєструвати в державних органах України. 

Серед типових помилок дипломатка  назвала  неточності при введенні персональних даних. Це біографічна інформація, прізвище та ім’я, місце і дата народження. Дівоче прізвище, по-чоловікові, змінене з якоїсь причини. Все це має значення. Якщо помилки трапляються в цих даних, скоріше за все, вас буде дискваліфіковано. Сама форма для реєстрації хоч і англійською мовою, але досить нескладна для заповнення. Водночас, сторінка посольства США в Україні має розділ, у якому подано інструкції щодо лотереї “Грін Карта” українською мовою. Бажано не приховувати сімейний стан, вказувати родичів. Подавати лише одну заявку. Багаторазові подачі заявки призводять до дискваліфікації.

 Пані Валері Рід  не знає прикладів шахрайства, але вповноважена застерегти, що реєструватися треба особисто самому на веб-сайті.  Журналісти навели приклад, що буває  людина звертається до агенції за допомогою. Посередники допомагають у цьому, реєструють, одержуючи номер-підтвердження. Але не віддають його, змушуючи заплатити за нього. Або ж чужі люди використовують ваші дані і, при вашому виграші, вимагають гроші за документ. Представниця посольства  порадила в таких випадках  звертатися до правоохоронних органів України.

  • “Якщо хтось підходить до вас з проханням зіграти у “Грін Карту”, негайно відмовляйтеся від цих послуг. Також не рекомендуємо звертатися до візових центрів для заповнення реєстраційної форми”, – зазначила.

 Для того, щоб фактично отримати іміграційну візу і право на постійне проживання в США, подавач заявки, що виграла, повинен задовільнити всім відповідним вимогам законодавства США. Право на отримання іміграційної візи матимуть чоловік або жінка і діти (молодше 21 року, неодружені) подавача заявки, що виграла. 

Вимог до мінімального віку подавача заявки не передбачено. Втім, вимога до наявності середньої освіти автоматично виключає більшість подавачів молодших 17—18 років.  Іміграційні візи згідно Лотереї DV-2017 повинні бути отримані до 30 вересня 2017 р. Якщо Ви не зможете цього зробити, втратите всі права на отримання іміграційної візи, що були отримані завдяки виграшу Лотереї DV-2017.   

Людмила Островська

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета