07 липня 2022 року
02:11:45

Суспільство

Тернопільщина: розвиток людського капіталу – основа становлення  спроможної громади

26.01.2017 08:58

Таким є головний меседж авторів Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади, яка була представлена журналістам у Тернопільському прес-клубі. 

 

Стратегія розроблена на десять років і пропонує шляхи економічного зростання добробуту населення. Більше того, вони є  виваженими та такими, які справді можна зреалізувати, а не лише задекларувати, розповіли розробники –  представники ГО “Гуртом!”.

Економічними пріоритетами Стратегії є переорієнтування місцевої політики у бік охорони та ощадливого використання місцевих природних ресурсів, впровадження кластерної моделі розвитку місцевої економіки (в сфері туризму та рекреації; в сфері трудових ресурсів),  сприяння росту зайнятості населення в формі віддалених робочих місць (це важливо, насамперед, для втримання в громаді творчої молоді).

Найбільш революційною економічною ідеєю Стратегії розвитку Почаївської громади є визнання зовнішньої трудової міграції важливим ресурсом місцевого економічного розвитку. На думку експертів громадської організації “Гуртом!” Сергія Хлєбаса та Ігоря Ковалика, зовнішню трудову міграцію сьогодні слід розглядати як перспективний сектор у сфері зовнішньоекономічних послуг, який охоплює широке коло постачальників контрактних послуг. Їх, кажуть розробники Стратегії, можна укладати між регіонами сусідніх держав, де працюють жителі громади. Розробники Стратегії вважають, що Почаївській міській раді треба активно підтримувати і розвивати цей сектор, використовуючи, в тому числі, можливості, які створює реформа децентралізації.

Одним із найважливіших кроків у визначенні стратегічних цілей та завдань є визначення того, чи місцева спільнота насправді належним чином готова та в змозі їх реалізувати. Інноваційною складовою частиною Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади є аналітичний документ “Контекст Стратегії розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027 роки”, розроблений у відповідності до нового стандарту ISO 9001 версії 2015 року. 

  • “У ньому міститься ґрунтовний аналіз готовності Почаївської об’єднаної громади до впровадження місцевих реформ. Оцінка готовності означає не лише те, чи мають громада або міська рада необхідні ресурси для досягнення стратегічних цілей, тобто достатні активи, можливості та конкурентні переваги. Головним чином це означає, чи мають вони відповідне ставлення, прагнення, клімат і волю для забезпечення успішності цього процесу”, – наголосив Сергій Хлєбас.

За оцінкою експертів громадської організації “Гуртом!” Сергія Хлєбаса та Ігоря Ковалика, Почаївська об’єднана громада перебуває на початковій стадії формування готовності до командної роботи, бракує знань і представникам міської ради. Тому необхідно було знайти реалістичні шляхи для послідовного нарощування спроможності громади до місцевого економічного розвитку.

  • “Можна сказати, що місія першої Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади полягає в тому, щоби прискореними темпами розвивати соціальний капітал до такого рівня, на якому громада стає спроможною до ефективного місцевого економічного зростання, буде достатньо стійкою до коливань зовнішнього та внутрішнього контексту. А це з необхідністю означає стимулювання та підтримку діяльності місцевих громадських інституцій – джерело нових ідей, формування нових команд, народження нових лідерів. Тому вже з цього року пропонується запровадити у Почаївській об’єднаній громаді конкурс проектів “Бюджет громадських ініціатив“, – наголосили розробники Стратегії.

У виборі стратегічних цілей і визначенні пріоритетів на період 2017-2027рр. розробники Стратегії виходили з того, що насамперед необхідно допомогти міській раді (та громаді в цілому) стати більш стійкими до майбутніх викликів. А саме уникнути помилок та упущень в місцевому економічному розвитку на початковому етапі розвитку Почаївської об’єднаної громади. зменшити ризики непідготовленої, спонтанної реакції на обставини. Водночас необхідно сформувати умови для того, щоб продуктивніше використовувати наявні фінансові, фізичні і людські ресурси, підвищити спроможність громади залучати зовнішні ресурси та допомогу для реалізації завдань місцевого економічного розвитку.

Заступник Почаївського міського голови Андрій Чубик  подякував  активістам за розробку часом десь і мінорної, але таки реалістичної Стратегії, над якою повинна працювати команда громади.

“Стратегія розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027рр.”, “Контекст Стратегії розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027 роки” та “Паспорт Почаївської міської об’єднаної територіальної громади” знаходяться у відкритому доступі на сайті Почаївської міської ради  та сайті ТОГО “Гуртом!”

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета