03 липня 2022 року
08:30:53

Суспільство

Тернопільщина: представникам Всеукраїнського братства ОУН-УПА передали красномовний дарунок (відео)

02.01.2019 16:20

Символічна передача червоно-чорного прапора від молодих бандерівців, ветеранів чотирьох військових націоналістичних формувань, – старшим бандерівцям, представникам братств ОУН-УПА Тернопільщини відбулось 1 січня в Українському домі «Перемога» під час Урочистої академія з нагоди 110-ї річниці від дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

 «П’ять років тому, 1 січня 2014-го у Тернополі на Театральному майдані священнослужителі освятили 25 червоно-чорних прапорів, які були передані в усі обласні центри України, – зазначив заступник міського голови Тернополя, свободівець Леонід Бицюра. –  З цього розпочалась Революція Гідності, що проходила під червоно-чорними прапорами та гаслами Степана Бандери й Організації Українських Націоналістів. Прапорами, які нині майорять на Сході й Заході, Півночі й Півдні, що об’єднують країну, об’єднують цілі покоління воїнів у боротьбі за єдину соборну, суверенну Українську Державу».

Символ боротьби, єдності й правонаступництва зброї, червоно-чорний прапор голові обласної управи Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича Роману Ванчурі та найстаршому у братстві, голові «Теребовлянської районної станичної управи братства ОУН-УПА імені подружжя Прусаків» 89-ти літньому Омеляну Трачу урочисто передали ветерани окремого загону спецпризначення полку «АЗОВ» Олександр Іванюк, батальйону особливого призначення «СІЧ» Василь Чашка, окремої зведеної штормової роти «Карпатська січ» 93—ї ОМБР «Холодний Яр» Мар`ян Козбур, голова обласної політичної партії «Правий сектор», ветеран ДУК Роман Безкостий. 

«Мені надзвичайно приємно бачити стільки бойових побратимів з нових і старих формацій, представників ОУН-УПА, чий чин ми продовжуємо, – зізнався Василь Чашка. – Саме зараз, у ХХІ столітті, ми довели, що націоналісти єдині. Ми нарешті об’єднались у спільній боротьбі з московським агресором і обов’язково переможемо. Тож, тримаймо зброю чистою і готуймось до подальшої боротьби». 

«Степан Бандера казав, що залізо при куванні перетворюється в сталь, так само, як народ, який бореться за свою волю, перетворюється в націю, – зазначив Олександр Іванюк. – Ми довели, що продовжуємо боротьбу, що є наслідниками української зброї,  нащадками, характерниками і послідовниками українського визвольного війська». 

«Степан Бандера був кращим з кращих, він був представником еліти, якої нам так не вистачає, – зауважив Роман Безкостий. –  Коли Сталін і Гітлер ділили Європу надвоє, еліта, яка була представлена націоналістами, змогла плюнути в лице двом гігантам і проголосити Акт відновлення Української Незалежної Держави. Слава тим, хто омріяв, боровся і здобув! Слава тим, хто жив ідеями націоналізму!».

«Націоналізм, про який писав Степан Бандера, це, найперше, дія, – акцентував Мар’ян Козбур. – Саме діями важливо розвивати ідеї провідника ОУН: впровадженням наших національних інтересів, захистом нашої рідної мови, захистом нашої держави від зовнішніх і внутрішніх ворогів. Україна зараз переживає дуже важливий період – визначається доля її як держави, українців як нації. І ми повинні стояти до останнього, аби довести, що гідні свого славного минулого, гідні жертви, яку принесли в ім’я незалежності України наші предки, гідні  нині відкрито дивитись у вічі старійшинам братства ОУН-УПА, передаючи цей прапор як символ єдності поколінь у боротьбі за вільну країну».

{youtube width=”750″ height=”320″}hzpWHPnGm_s{/youtube}

Із вдячністю й гордістю за нащадків, котрі продовжують їхню справу, прийняв голова обласної управи Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича Роман Ванчура червоно-чорний прапор.     

“Головне — то єдність, – настановив молоду й загартовану боями націоналістичну паросль Омелян Трач. – У ній ваша сила!”

…Зала аплодувала. Аплодувала двом поколінням бандерівців, які не схилили зброю перед ворогом.  

“Різниця між цими поколіннями бандерівців майже у 50 років, але їх об`єднує спільна ідея, спільна мрія, спільна мета, їхні серця б’ються в унісон та прагнуть єдиного, і це – найкраще підтвердження того, що український характер, українська воля, українська віра будуть жити вічно! Слава Україні! Слава Бандері! Слава нації!”резюмував Леонід Бицюра. 

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета