18 жовтня 2021 року
07:13:26

Суспільство

Тернопільський парк “Загребелля” такого не бачив уже, певне, 30 років (фото)

01.04.2016 13:14

 У регіональному ландшафтному парку “Загребелля” від 15 березня кипить робота.

 У рамках двомісячника благоустрою, що відбувається з ініціативи міського голови Тернополя Сергія Надала, комунальники підрізають дерева, розчищають хабаззя. Одне слово, наводять лад. За останніх, певне, 30 років таке  масштабне прибирання тут відбувається вперше. За цей час парк і парк мало почав нагадувати, швидше …лісок із непролазними хащами.  


“А тепер он хоч стежки з’явились, просвітки між деревами, третю лікарню видно”, – оповідає тернополянин Мар’ян та хвалить ініціативу міської влади.  Каже, часто зі своїм Рексом “Загребеллям” гуляє. На ту частину,  в якій  “Парк здоров’я” розкинувся, неподалік лікарні, — любо глянути: чисто, асфальтована доріжка, тренажери. А трохи глибше, в  сам парк  страшно без собаки  й заходити. Жартує, там між самосіву дідько на добраніч каже, а ще наркомани розкошують. Того й люди назвали  ту більшу половину “Загребелля”  “парком наркоманів”. 

Я ото днями прибирала збоку від стежки  і шприц мені в ногу заліз”, – жаліється прибиральниця Леся. Прізвище не називає, відмахується, мовляв, ми  бійці невидимого фронту. Додому жінка заледве дошкандибала, залила рану спиртом і знову за  роботу. “А зарази не боїтесь якої?”питаю. “А що я маю щораз, як на шприц стану, кричати та до лікаря бігти? – відказує. – Що має бути, то буде”.

Без Рекса, лише з фотоапаратом “пірнаю” і собі у хащі “Загребелля”.  Пильно, як радив пан Мар’ян, дивлюсь під ноги, бо під торішнім листям може чатувати небезпека. І не дарма дивлюсь. За кілька кроків натрапляю на  шприц, через ще кілька — інший.  Поруч — плящина з-під оковитої. Що ж, парк таки виправдовує своє народне прізвисько.  Особливо після зимової сплячки.  

Роботи тут, схоже,  ще не початий край. Воно й не дивно, гектарів чимало. Проте, як кажуть, головне почати, а далі — крок за кроком  і піде. Понад два десятка величезних причепів хабаззя, сміття та викорчуваного самосіву  комунальники вже вивезли. Думають, буде ще стільки ж, якщо не більше. Наразі за допомогою спеціальної машини подрібнюють зрізане гілля та складають у мішки. У парку ті бовваніють уже ледь не під кожним деревом. 

“Добру справу роблять, потрібну,  –  зазначає  настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці, що примостився з краєчку “Загребелля”, о. Петро Скрип. –  Наступної суботи, 9 квітня,  і наші парафіяни на толоку вийдуть. Будемо спільно з міською владою та комунальними службами наше “Загребелля” до пуття доводити”. 


До парафіян цього храму, планують долучитись парафіяни й інших, довколишніх. Разом, впевнені, робота закипить.  

“Думаю після завершення благоустрою і ця значна частинка “Загребелля” стане улюбленим місцем відпочинку тернополян,-  зауважує заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. –  Наразі ж  запрошуємо всіх небайдужих на спільну толоку, що розпочнеться об 11 годині 9 квітня”.
 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031