25 вересня 2022 року
05:48:08

Суспільство

Тернополяни з 1 жовтня не зможуть продовжити дію закордонного паспорта

02.10.2016 06:07

Для українців урядовці придумали чергову мороку.

 

Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України”. 

Ним внесено зміни до Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” та Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. 

Згадані зміни набувають чинності 1 жовтня 2016 року і передбачають скасування можливості продовження терміну дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон (так званих закордонних паспортів).

Відтак з 1 жовтня закордонні паспорти не продовжуватимуться! Натомість у разі закінчення терміну дії закордонного паспорту слід оформити новий паспортний документ. У разі необхідності термінового виїзду з України Генконсульство може оформити посвідчення особи на повернення в Україну. Закордонні паспорти, термін дії яких було вже продовжено, залишатимуться дійсними упродовж терміну, на який їх було продовжено.

Нагадаємо, 14 липня 2016 р. законодавчий акт було ухвалено Верховною Радою, 3 серпня його підписав президент. Цей закон, зокрема, передбачає:

 – чітке розмежування видів документів з імплантованим безконтактним електронним носієм та без нього;

 – впровадження обов’язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;

– запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, та проїзного документа особи, якій надано додатковий захист;

 – запровадження карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні. 

Згідно з цим законом, тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового та низки інших документів будуть використовуватися відцифровані відбитки пальців рук. Водночас для оформлення паспорта громадянина України вносити відцифровані відбитки пальців рук будуть лише за згоди особи. 

Внутрішні паспорти тепер видаватимуть кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. 

Паспорт оформлюватимуть на 4 роки особам, які не досягли 18 років, решті – на 10 років. Нові паспорти громадян України будуть мати вигляд пластикової картки 54 х 85,6 мм, виготовленої з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонату). Вони міститимуть текст українською та англійською мовами. У них не робитимуть відмітки про реєстрацію шлюбу та його розірвання, проте кожному з подружжя видаватимуть свідоцтво про шлюб. 

Важлива деталь – у паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудовано безконтактний електронний носій, до якого вноситимуть засоби електронного цифрового підпису. Також закон визначає порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Крім того, встановлюється вартість адміністративної послуги оформлення документів, що засвідчують особу.

Закон також надає кожному українцю право мати не більш ніж два закордонні паспорти

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета