12 серпня 2022 року
02:54:01

Суспільство

Серед тернополян набирає популярності новий вид боротьби з осінньою депресією (фото)

02.10.2019 09:08

Фотовишиванкотерапія. Новий гібридний вид терапії, котрий довів свою ефективність. Особливо у період епідемії осінньої депресії. 

 «Останнім часом все більшої популярності набувають різні форми психологічної роботи, і одним із них є фототерапія, – зауважує відома психолог, психодіагност Тетяна Білінська. –  І мова зовсім не про терапію світлом, а про терапію позитивними емоціями, яскравими враженнями та енергетичний зв’язок із минулим. Мова про фотовишиванкотерапію, тобто – фотосесію у старовинному національному одязі». 

Значення, зазначає психолог, має не тільки сама фотосесія та її результат – професійні світлини, – а й процес підготовки до неї, робота з професійними перукарем, візажистом, стилістом, фотографом…  Адже вони  не тільки створюють гармонійні образи, враховуючи індивідуальні особливості характеру людини, а й допомагають кожному пізнати, відчути свою унікальність, розкритись. 

«Спільна робота із майстом-перукарем та професійним візажистом дозволяє себе побачити з іншого, часто неочікуваного, боку та отримати поради, «секретики» та прийоми, що можна застосовувати повсякдень, – зазначає Тетяна Білінська. – Робота із професійним стилістом дозволяє реалізувати себе в нових образах: більш сміливих, елегантних, шляхетних чи просто нестандартних, поекспериментувати з кольорами, стилями, аксесуарами. Робота із фотографом –  можливість відчути себе акторкою, бути сміливою у виборі ролі, переступити через те, що вважала табу, що сковувало, бути емоційною, відкрити в собі нові особистісні грані, таланти і внутрішній потенціал».

Одним із важливих етапів, переконана Тетяна Білінська, є підбір вишиванки.

«Чимось сакральним, – каже, –  своєрідним енергетичним з’єднанням із предками, чиїм продовженням ти є. На якусь мить, наче здійснюєш подорож у часі, відчуваєш переживання пращурів, пробуєш шкірою їхній час…»

Результат фотовишиванкотерапії – незабутні враження, нові знання, позитивні емоції та професійні світлини.   

«Людина має нові пережиті відчуття. І це надзвичайно позитивно впливає на життя, стосунки із коханою людиною та рідними, ставлення до себе, погляди та загалом – на імідж, – резюмує Тетяна Білінська. – Людина по-іншому починає дивитись на життя, і розставляє нові пріоритети. Вона сповнена спокою та впевненості у в собі й власних силах».

Н. Т.

На фото – Тетяна Білінська з подругами під час фотовишиванкотерапії.
Фотовишиванкотерапію здійснено завдяки професіоналам: візажисту Юлії Ткаченко, перукарю Олі Гондз, фотографу Ярославу Твардовському та стилісту, експерту з «Я-бренд» Ларисі Овчарук. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета