27 січня 2022 року
09:06:35

Суспільство

Тернополян запрошують на “битву фарбами”. Але чи безпечно це?

16.06.2016 07:11

Одна з найяскравіших подій цього літа – Ternopil Holi Fest 2016 має відбутись 18 червня на острівку “Чайка” в рамках фестивалю “Галицька дефіляда”.

 

Це вже другий фестиваль фарб у Файному. Торік, зазначають організатори, свято зібрало близько 800 тернополян, фарбу розібрали за лічені хвилини, усі залишились задоволеними та розфарбованими.

Однак трапився у 2015-му під час фестивалю й неприємний інцидентн. Хоч було наголошено, що фарба має лікувальні властивості, проте 15-річній тернополянці від неї стало погано, її забрала “швидка” і доправила в реанімацію. У дівчину  хтось кинув порошок, який потрапив на обличчя, відтак почали пекти очі, з’явився неприємний присмак у роті, запаморочилась голова, стало важко дихати. Лікарі тоді зазначили, що юнка отруїлась і необхідно вивести токсини з організму.

Тож, як бачимо, веселощі можуть бути й небезпечними. Особливо для алергіків та асматиків. “З медичної точки зору можна говорити про чотири наімовірніші патофізіологічні причини. Перша – алергічна. На мій погляд вона найреальніша. Фарба – чужорідний антиген, який під час попадання на слизову ока та верхніх дихальних шляхів зробив можливим виконання механізму “антиген-антитіло” і подальший розвиток алергічної реакції з набряком Квінке (в новині вказано, що дівчина була в несвідомості – можливо через падіння артеріального тиску, і не могла дихати – набряк слизової при реакції Квінке це теж підтверджує). Друга – респіраторно-астматична. Можливо дівчина хворіла на астму, або була схильна до астматичних проявів. А порошок є хімічним агентом, чи алергеном і міг виконати роль тригера в запуску підвищення реактивності бронхіального дерева. Третя – токсична. Використовувані на фестивалі кольорові фарби по суті є дрібнодисперсним порошком, який або анілінвмісний, або свинецьвмісний. Таким чином, якщо врахувати високу концентрацію в повітрі і низьку дисперсність такого кольорового пилу, то можна спрогнозувати його високу трансмісію в альвеолярно-судинному комплексі шляхом аномального осмосу і подальшу гостру інтоксикацію (ефекти гострої інтоксикації аніліном та свинцем схожі, ви можете прочитати про них у вікіпедії). Четверта – набрякова. Виникнення набряку легень з інгаляційним синдромом через підвищення нормального рівня рідини в інтерстиції легень, спровокованого токсичним агентом – пилом (аналогічний приклад – набряк при вдиханні парів хлору)”, — прокоментував тоді випадок тернопільський лікар Віталій Грех. 

Однак, як кажуть, боятися вовка – в ліс не ходити. Організатори Ternopil Holi Fest – ГО “Молодіжне об’єднання “Файне місто” – обіцяють тернополянам і гостям міста цікаве й захопливе видовище, приєднатися до якого зможе кожен охочий. На учасників другого фестивалю фарб чекає ще більше музики, драйву, розваг, незабутніх емоцій, а також цікава програма, безліч конкурсів і призів від партнерів заходу.

А оскільки торік фарби вистачило не всім, організатори рекомендують купити попередньо флаєри на фарбу – 35 грн (стограмовий пакетик фарби будь-якого кольору) та 65 грн (патріотичний набір: 2 стограмових пакетики фарби синього та жовтого кольору). Флаєри можна придбати зателефонувавши за номерами: +380986312141 (Артем); +380971366343 (Коля). Купити фарбу можна буде і на самому заході.

Більше інформації тут або +380989239899 (Оксана).

До речі, Holi Fest – один з найдавніших свят, що збереглися до нашого часу практично в первинному вигляді. Згідно зі сучасним дослідження фестиваль має історію довжиною в дві тисячі років. Вважається, що обсипання фарбою повинно принести щастя і чим більше фарби на одязі, тим більше хороших побажань направлено на адресу людини.

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета