06 липня 2022 року
22:51:49

Суспільство

Тернопільські підприємці розповіли свою версію резонансної справи

12.05.2015 06:24

12.05.2015

“Рада бізнесу Тернопілля” вважає за потрібне поставити свої “крапки над і” у резонансній справі.

Як керівництво ТНЕУ докази фальсифікувало

П’ятого травня слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду зобов’язав  прокуратуру області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення службовими особами ТНЕУ. Підставою стала заява про вчинення групою службових осіб навчального закладу корупційного правопорушення із ознаками злочину.

У заяві наведені факти фальсифікації доказів у кримінальному провадженні ректором університету Крисоватим А.І. та іншими працівниками ТНЕУ, на замовлення податкової та прокуратури області.

12 травня 2015 року о 09 год. 15 хв. суддею Тернопільського міськрайонного суду Берегуляк Ф.Г. буде  оголошено повний текст ухвали, яка оскарженню не підлягає.

 

Дуже короткий екскурс в історію…

Ця історія є одним із чергових епізодів фальсифікації кримінальної справи стосовно директора ТОВ «МЕЛВІС» Сороколіта Віталія Івановича за ухилення від сплати податків, а точніше «за ухилення від сплати хабарів».

31 грудня 2014 року, в ході розслідування, до ТНЕУ надійшов запит про надання експертного висновку. Ректор Крисоватий А.І. підписав та надав офіційний документ – так званий «експертний висновок». Проте виконували його в режимі великої секретності і результати «наукових досліджень» є суворою таємницею. Принаймні, отримати копію цього документа у березні 2015 р. ТОВ «МЕЛВІС» не вдалося. Проте на запит про надання копії Сороколіт В.І. отримав цікаву відповідь. Так, наче її готував прокурор, а не працівник ТНЕУ. Цікавим є той факт, що її таки дійсно писав прокурор… колишній: Банах С.В. Він, як «справжній прокурор», вирішив на власному прикладі показати студентам, як потрібно складати та надавати «потрібним людям» «потрібний експертний висновок» для того, щоб потрапити у ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань).

Загалом, троє посадових осіб ТНЕУ дозволяли собі «вольності» з корупційною складовою:

1)    Крисоватий А.І. Він прийняв до виконання запит про надання експертного висновку, не маючи права на проведення експертизи, залучивши до складання експертного висновку підлеглих працівників, які також не мають права на проведення експертизи у кримінальних провадженнях. Неправомірно доручив підлеглому працівнику Адаміву О.П. скласти експертний висновок без укладення договору на проведення експертизи. Не урегулював конфлікт інтересів, що стосуються його рідного брата – Крисоватого Р.І. (який особисто причетний до організації фальсифікації результатів податкової перевірки ТОВ «МЕЛВІС») та Банаха С.В., який має особистий інтерес у приховуванні експертного висновку.

2)    Банах С.В. Не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів та прийняв до виконання запит ТОВ «МЕЛВІС» та склав завідомо незаконну відмову у наданні директору ТОВ «МЕЛВІС» Сороколіту В.І. копії листа.

3)    Адамів О.П. Виконав завідомо незаконне розпорядження ректора ТНЕУ Крисоватого А.І. про надання експертного висновку без укладення договору на проведення експертизи та не маючи права на проведення експертизи. Використав службове становище для уникнення відповідальності.

 

Враховуючи вищенаведене, в діях посадових осіб Тернопільського національного економічного університету Крисоватого А.І., Банаха С.В. та Адаміва О.П. вбачаються ознаки корупції передбачені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ознаки злочину передбаченого Кримінальним кодексом України.

Далі буде …

Цікаво, як відреагують у Міністерстві освіти і науки України на такі «вольності» ректора, проректора та декана Тернопільського національного економічного університету. Адже мали би…

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета