02 липня 2022 року
12:19:30

Суспільство

Тернопільщину поділять. Чи виграють від цього люди?

25.05.2015 06:31

25.05.2015

Перспективний план формування територій громад підготувала Тернопільська обласна державна адміністрація. 28 травня депутати Тернопільської обласної ради мають затвердити цей план на сесії.

Згідно з підготовленим проектом рішення, пише “20 хвилин”, на Тернопільщині планують створити 30 територіальних громад.

Нагадаємо, раніше йшлося про те, що область поділять на 26 громад. Однак ця цифра була не остаточна.
У результаті доопрацювань до проекту та перемовин область планують поділити на 30 громад. Так, до за останній тиждень чиновники ОДА погодили створення ще чотирьох громад із центрами у Микулинцях Теребовлянського району, Байківцях, Великих Бірках та Мишковичах Тернопільського району.

Отож, центрами громад стануть усі 17 райцентрів області, міста Копичинці та Хоростків Гусятинського району, Скалат Підволочиського району, Почаїв Кременецького району, а також селища Залізці Зборівського районі, Вишнівець Збаразького району, Мельниця-Подільська Борщівського району, Товсте Заліщицького району, Золотий Потік Бучацького району, Микулинці Теребовлянського району та Великі Бірки, Байківці і Мишковичі Тернопільського району.

Втім і цей список іще не остаточний. Впродовж п’яти днів – від суботи, 23 травня, і до середи, 27 травня, у селах та селищах триватимуть іще громадські обговорення з приводу формування територіальних громад.

Шанси стати центрами громад іще мають такі селища – Скала-Подільська Борщівського району, Великі Дедеркали Шумського району, Гримайлів Гусятинського району та Золотники Теребовлянського району.

Проект формування територій громад є далеким від ідеалу і наразі є чимало протиріч та конфліктів довкола цього питання.

Наприклад, колишній Золотниківський район, а тепер Золотниківський кущ Теребовлянського району не формують в окрему громаду, а ділять навпіл – Золотники і всі села, що на захід від них, в тому числі і Зарваницю, приєднують до Бучацької громади.

А реiту сіл – Надрічне, Соснів, Раковець, Маловоди, Підруда, Семиківці, Бенева та Багатківці хочуть приєднати до Микулинецької громади.

Причому для більшості з цих сіл відстань до Тернополя така сама, як і до Микулинець, і до теперішнього райцентру Теребовлі. Однак з Тернополем є гарне автобусне сполучення, а з Теребовлею автобусне сполучення відсутнє і навряд чи воно буде з Микулинцями.

Оптимальним варіантом було б створення окремої громади із центром у Золотниках. Однак, чиновники в ОДА пояснюють, що на ця територія не має належного економічного забезпечення для свого функціонування та розвитку.

Цікавим також є поділ Тернопільського району. Чиновники все ж таки погодилися надати статус центрів громад Байківцям, Великим Біркам та Мишковичам. До Тернопільської громади відійде тільки обласний центр та кілька сіл у західному напрямку, що по трасі на Козову.

Заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюри каже, що у формуванні громад вирішальне слова все ж таки за мешканцями населених пунктів, однак він не в захопленні від такого поділу.

Пов’язано це насамперед з тим, що місто не проводить достатньої роз’яснювальної роботи із мешканцями прилеглих сіл, – розповідає Леонід Бицюра. – На мою думку, при формуванні територій громад Тернополю обов’язково потрібно було б взяти до себе Івачів та Малашівці для того, щоб водозабір і сміттєзвалище були на території громади. Але, за перспективним планом, Івачів іде у Байківецьку громаду, тобто водозабір, з якого черпає воду Тернопіль, буде на території іншої громади. Так само не входитимуть до Тернополя і Малашівці”.

 


Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета