17 травня 2021 року
17:12:44

Суспільство

Тернополяни поширюють ініціативу «екочелендж»

06.04.2015 06:15

Дата: 06.04.2015

Перша в Україні регіональна обласна програма охорони навколишнього середовища Тернопілля, затверджена на сесії Тернопільської обласної ради в жовтні 2014 року, – орієнтир реалізації екологічних умов Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Основоположний документ охоплює основні моменти охорони природи: зміна клімату; екологічне управління та громадська діяльність; якість атмосферного повітря; якість поверхневих вод; управління відходами; охорона природи; екологічні збори. Але саме основне – під реалізацію поставлених завдань передбачені десятки мільйонів конкретних коштів.

 

Протягом останніх чотирьох років реалізація та розв’язання проблем екологічного характеру не знаходила підтримки вищих органів влади. Повернутися до цих проблем  лицем державних посадовців заставляють громадські організації , небайдужі українці та Угода про асоціацію, тому є надія отримати реальну можливість втілити омріяне.

 

Згідно даної програм екологічні спеціалісти та громадськість розпочнуть освітню та навчальну підготовку, забезпечення доступності громадської до достовірної інформації з питань охорони природи  та прийняття рішень з врахуванням даних екологічних спостережень.

На даний час Тернопільщина на фоні інших областей екологічно стабільна, хоча проблем дуже багато.  Найсерйознішою проблемою сміття постала в Тернополі сміттєзвалище у Малашівцях.  Ще з 2011 року сміттєпереробна лінія, як і завод, «будувались» лише на словах, держава цій проблемі Тернополя не надає великого значення. У міськраді підтверджують, що основна проблема відсутності нового сміттєзвалища – виділення землі від нього. За законодавством місце для звезення відходів тернополян мала би віднайти міська рада. Проте ділянка не може бути розміщена в межах міста. А розпорядження землею навколо Тернополя – це вже компетенція районної влади. Ця проблема для міста вже не один десяток років, але спекулюють нею політики лише напередодні виборів.

Насправді для вирішення питання переробки відходів потрібні кошти приватників або інверторів і якщо створити найкращі умови для них, то дана сфера буде прибутковою.

Насамперед існує проблема сміття, котра є у свідомості людей. Кожен повинен починати із себе, з власних вчинків. Коли ми відпочиваємо на природі чи біля річки із друзями, повинні обов’язково прибрати сміття за собою. Коштів на це не потрібно, просто не сміти, а якщо вже так сталося, прибери за собою.

Але на даний час на Тернопіллі є багато несанкціонованих звалиш, стихійних смітників, просто засмічених територій в парку, на березі водойм або  біля прилеглих територій житлових будинків. Це звичайно вказує на те, які ми господарі на своїй землі, наш рівень розвитку,  неналежне виховання і на те, що ми можемо заслужити за свої вчинки.

Та вже наявна екологічна проблема може бути вирішена тільки нашими спільними  зусиллями.

У Тернополі нещодавно зародилась екологічна акція, ідею проведення якої почерпнули з часів існування нашумілої Ice Baking Challenge – «Екочелендж», котра об’єднує та закликає долучитись до неї, якщо вам набридло сміття на вашій вулиці чи дитячому майданчику, на природі чи біля річки. Протягом семи днів потрібно прибрати ту територію міста, яку вважаєте забрудненою, відео з прибирання опублікувати у соцмережі і передати естафету двом-трьом своїм друзям. Тим, хто з якихось причин відмовляється від участі в «Екочелендж», пропонують пожертвувати 100 гривень будь-якій благодійній організації.

Перший виклик своїм товаришам кинула Марія Машлянка у Всесвітній день води – 22 березня.  На її думку, це чудова нагода розпочати ініціативу, яка має на меті зробити наше місто чистішим. Тернополян закликають долучатися добровільно до акції, «кидати виклик» товаришам і популяризувати ідею.

26 березня у Тернополі Олег Озеранець прийняв виклик на акцію «екочелендж» від  і передав естафету передав Галині Проців у м. Бережани (екологічний клуб «Край») та Ірині Засідко (м. Івано-Франківськ).

Тернополяни підтримують акцію і поширюють ініціативу не лише у нашому місті.

Проблема сміття – це симбіоз політики, фінансування та громадської діяльності, саме ці фактор призупиняють її вирішення. Збереження чистоти довкілля перебуває в особистій компетенції кожного з нас.

Щоб зберегти природу на Землі, треба позбутися людства, – так невесело жартують космонавти.

АНАСТАСІЯ МАРХОЦЬКА

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua